Šikovní inžinieri s poriadnou dávkou kreativity zvyknú vytvárať rôzne Apple zariadenia, ktoré nesú prezývku „Frankenstein“. Ide napríklad o iPhone s USB-C konektorom alebo starý iMac, v ktorom sa nachádza moderný čip M1.

Dnes sa ale pozrieme na zariadenie, ktorého technické riešenie bolo oveľa komplikovanejšie. Čínsky youtuber, ktorý si v preklade hovorí „Vedecká a technologická estetika“ totiž vytvoril prvý skladací iPhone na svete (iPhone Fold).

Jeho pôvodným cieľom bolo zostrojiť skladací iPhone a zároveň zachovať čo najviac súčiastok z pôvodného zariadenia. Takisto chcel, dosiahnuť, aby bol dostatočne ohybný a zároveň si zachoval všetky svoje dotykové funkcie.

Reklama

Video, ktoré je síce v čínštine no dajú sa zapnúť titulky zobrazuje presný postup inžiniera krok za krkom. Na to, aby sa dostal ku vytúženému výsledku musel demontovať desiatky obrazoviek iPhonu, rozrezať kryt darcovského zariadenia a ešte ho aj prestavať na skladací.

Muselo dôjsť ku kompromisom 

iPhone skladací
Zdroj: 科技美学

Inžinier tiež testoval viaceré typy pántov z telefónov, ako je Samsung Galaxy Z Flip, ale napokon si zvolil riešenie z Motoroly Razr pre jeho „malé“ prehnutie displeja.

Ako píše Appleinsider, kombinácia kreatívnej inžinierskej vynaliezavosti, pokusov a omylov pri rozoberaní iPhonov a niektorých dielov vytlačených na 3D tlačiarni priviedla skladací iPhone k životu.

Napokon žiaľ bolo nutné prijať viacero ústupkov, akým bolo použite drobnej 1000 mAh batérie, len jedného reproduktora a odstránenie všetkých komponentov bezdrôtového nabíjania a MagSafe.

Na zariadení je aj Jailbreak 

Dnes vyšiel Jailbreak pre iOS 13.5. Nainštalujete ho pomocou
Jailbreak

Hoci všetky dotykové funkcie fungovali bez väčších problémov a systém iOS bežal normálne ako na zariadení so štandardným displejom, inžinierom to nedalo.

Tí totiž chceli získať rozhranie, ktoré bude vhodné pre skladanie a preto prostredníctvom jailbreaku nainštalovali vlastný softvér, ktorý poskytol očakávané zlepšenia.

Tento model zrejme konštruktéri považujú za prototyp. Inžinieri chcú časom pokračovať v zdokonaľovaní procesu a dizajnu a túto verziu označujú číslom „0.1„. Hold, Apple by sa mohlo učiť!

Na záver len chceme pripomenúť náš SvetApple bazár, v ktorom dnes nájdete viac ako 500 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  iPhone 12 môže priniesť senzor otlačkov prstov v displeji (Touch ID)!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here