Šikovní inžinieri s poriadnou dávkou kreativity zvyknú vytvárať rôzne Apple zariadenia, ktoré nesú prezývku „Frankenstein“. Ide napríklad o iPhone s USB-C konektorom alebo starý iMac, v ktorom sa nachádza moderný čip M1.

Dnes sa ale pozrieme na zariadenie, ktorého technické riešenie bolo oveľa komplikovanejšie. Čínsky youtuber, ktorý si v preklade hovorí „Vedecká a technologická estetika“ totiž vytvoril prvý skladací iPhone na svete (iPhone Fold).

- Reklama -

Jeho pôvodným cieľom bolo zostrojiť skladací iPhone a zároveň zachovať čo najviac súčiastok z pôvodného zariadenia. Takisto chcel, dosiahnuť, aby bol dostatočne ohybný a zároveň si zachoval všetky svoje dotykové funkcie.

Reklama

Video, ktoré je síce v čínštine no dajú sa zapnúť titulky zobrazuje presný postup inžiniera krok za krkom. Na to, aby sa dostal ku vytúženému výsledku musel demontovať desiatky obrazoviek iPhonu, rozrezať kryt darcovského zariadenia a ešte ho aj prestavať na skladací.

Muselo dôjsť ku kompromisom 

iPhone skladací
Zdroj: 科技美学

Inžinier tiež testoval viaceré typy pántov z telefónov, ako je Samsung Galaxy Z Flip, ale napokon si zvolil riešenie z Motoroly Razr pre jeho „malé“ prehnutie displeja.

Ako píše Appleinsider, kombinácia kreatívnej inžinierskej vynaliezavosti, pokusov a omylov pri rozoberaní iPhonov a niektorých dielov vytlačených na 3D tlačiarni priviedla skladací iPhone k životu.

Napokon žiaľ bolo nutné prijať viacero ústupkov, akým bolo použite drobnej 1000 mAh batérie, len jedného reproduktora a odstránenie všetkých komponentov bezdrôtového nabíjania a MagSafe.

Na zariadení je aj Jailbreak 

Dnes vyšiel Jailbreak pre iOS 13.5. Nainštalujete ho pomocou
Jailbreak

Hoci všetky dotykové funkcie fungovali bez väčších problémov a systém iOS bežal normálne ako na zariadení so štandardným displejom, inžinierom to nedalo.

Tí totiž chceli získať rozhranie, ktoré bude vhodné pre skladanie a preto prostredníctvom jailbreaku nainštalovali vlastný softvér, ktorý poskytol očakávané zlepšenia.

Tento model zrejme konštruktéri považujú za prototyp. Inžinieri chcú časom pokračovať v zdokonaľovaní procesu a dizajnu a túto verziu označujú číslom „0.1„. Hold, Apple by sa mohlo učiť!

Na záver len chceme pripomenúť náš SvetApple bazár, v ktorom dnes nájdete viac ako 500 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -