Systémová aktualizácia macOS Monterey je v obehu už od minulého roka, no napriek tomu sme sa stále nedočkali všetkých plánovaných funkcií. Minulý rok počas WWDC 2021, keď Apple predstavovalo nový macOS, sme mali možnosť vidieť celú plejádu užitočných noviniek. Tak skoro sa ich pravdepodobne ani nedočkáme.

Prečítajte si tiež  Takto si ľahko a rýchlo spustíte test rýchlosti pripojenia priamo na vašom Macu

Spoločnosť Apple dnes sprístupnila vývojárom druhú beta verziu pripravovanej aktualizácie macOS Monterey 12.2 na účely testovania, pričom nový softvér sa objavil iba tri týždne po prvej bete. Tú je možné stiahnuť po zaregistrovaní sa do Apple Beta Software Programu a vybraní príslušného profilu.

Najnovšia beta verzia je pravdepodobne prispôsobená na bug fixy a opravy chýb v systéme týkajúcich sa nových MacBookov Pro. Novinkou by mala byť aj natívna apka pre Apple Music. O prípadných novinkách v aktualizácii vás budeme informovať.

macOS Monterey

Najočakávanejšiu funkciu, ktorú macOS Monterey sľuboval je Universal Control. Vďaka tejto vychytávke bude možné používať jednu myš, klávesnicu a trackpad naprieč viacerými Macmi alebo iPadmi. Jej príchod bol pôvodne plánovaný ešte v minulom roku, no vývojári ho kvôli komplikáciám presunuli. Najbližším odhadovaným termínom je jar 2022.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach, kde nás sleduje dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -