Hoci zo strany jablkovej spoločnosti ešte stále nie je nič potvrdené, všetko nasvedčuje tomu, že už čoskoro by sme mali byť svedkami prvej tohtoročnej Apple konferencie. Tá by sa podľa odhadov mala uskutočniť behom marca alebo apríla a okrem noviniek zo sveta spoločnosti by sme sa samozrejme mali dočkať aj predstavenia nových zariadení.

Prečítajte si tiež  Získajte iPhone so 40 % zľavou a dopravou zadarmo! Akcia platí len do konca januára

Hoci všetky odhady a analytické predpovede poukazujú na predstavenie rôznych produktov, my sme si pre vás pripravili zoznam najpravdepodobnejších ohlásení. Nechýba dlho avizovaný refresh cenovo najdostupnejšieho iPhonu, ani raketovo výkonný Mac s novým čipom. Ktoré z týchto produktov Apple predstaví podľa vás?

iPhone SE 3. generácie

Azda najčastejšie skloňovaným zariadením, ktoré by malo uzrieť svetlo sveta už na jar tohto roku, je nepochybne iPhone SE 3. Podľa popredných analytikov bude mať nová generácia rovnaký dizajn ako súčasný model, teda 4,7-palcový displej, tlačidlo Touch ID v Home Buttone a o niečo hrubšie rámčeky.

iPhone SE 3

Na stole však je aj možnosť zmeny dizajnu s celistvým displejom, to je však podľa mnohých menej pravdepodobným variantom. Zotrvanie rovnakého vizuálu síce nie je potešujúcou správou, no model samozrejme dorazí aj s radou vylepšení. Medzi kľúčové prvky bude patriť podpora 5G a rýchlejší procesor – údajne čip A15 Bionic, ktorý sa nachádza v aktuálnych modeloch iPhone 13.

Redizajnovaný iMac 27″

Spoločnosť Apple údajne plánuje v prvej polovici roka 2022 uviesť na trh aj nový 27″ iMac s mini-LED displejom a novým dizajnom. Očakáva sa, že nový iMac bude podporovať technológiu ProMotion, ktorá umožňuje variabilnú obnovovaciu frekvenciu až do 120 Hz pre plynulejšie zobrazovanie obsahu.

iMac

Počítač by podľa všetkého mal byť poháňaný rovnakými čipmi M1 Pro a M1 Max, ktoré vlani debutovali v 14″ a 16″ MacBooku Pro. Výsledkom prechodu na Apple Silicon by mal iMac dosiahnuť ešte tenší dizajn,  podobne ako v prípade minuloročného iMacu 24″.

Nový MacBook Air s M2

Ako aj v predchádzajúcom prípade, aj tu Apple zrejme použije veľmi kvalitný mini-LED displej, s ktorým sme sa už mohli stretnúť v MacBooku Pro 14″ a 16″ a taktiež v iPade Pro 12,9″.

Ďalším benefitom novinky má byť potom procesor M2, ktorý zažije svoju premiéru práve v MacBooku Air 2022. Pôjde o nástupcu vynikajúceho čipu M1, ktorý si ľudia zamilovali prakticky okamžite. Nebude chýbať ani zmena dizajnu, nové farebné variácie a upustenie od ikonického zúženého tela.

MacBook Air koncept

 

Očakáva sa, že bude o niečo výkonnejší a taktiež energeticky úspornejší. Na profesionálnu prácu budú ale stále slúžiť procesory M1 Pro a M1 Max v MacBooku Pro 14″ a 16″. Z nich zrejme v dostupnejšom a tenšom MacBooku Air neuvidíme ani jeden. Nechajme sa ale prekvapiť.

Nový iPad Air

V prípade iPadu Air sme nesledovali až toľko odhadov a fám, ktoré by naznačovali príchod nového modelu. Vzhľadom na predstavenie nového iPadu mini 6 a entry iPadu 9. generácie ale všetko nasvedčuje tomu, že na rade by malo byť práve populárne „Airko“.

Pripravovaný nástupca iPadu Air má ponúknuť funkcie odpovedajúce iPadu mini šiestej generácie, vrátane čipu A15 Bionic, 12-megapixelového predného fotoaparátu Ultra Wide s podporou funkcie Center Stage, podpory 5G pre Cellular modely a taktiež blesku Quad-LED True Tone. Či sa ho však dočkáme už v prvej polovici roka, je otázne.

Mac mini s čipom M1 Pro a M1 Max

Trojicu jablkových počítačov a odhadov o nových modeloch uzatvára Mac mini, ktorý sa v tomto roku takmer určite dočká novej generácie. Očakáva sa, že spoločnosť Apple v ňom použije čipy M1 Pro a M1 Max.

Spoločnosť Apple už aktualizovala Mac mini s čipom M1 v novembri 2020, ale len pre konfigurácie nižšej triedy, pričom modely vyššej triedy stále používajú procesory Intel. Hoci sa nehovorí o konkrétnom termíne, marcové alebo aprílové oznámenie by dávalo zmysel spolu s novým 27-palcovým iMacom.

AirPods Pro 2. generácie

Druhá generácia slúchadiel AirPods Pro figuruje na tomto zozname v oforme divokej karty. Apple už v minulosti predstavilo slúchadlá aj na konferencii, aj prostredníctvom nečakanej tlačovej správy. Hoci predpoklady poukazujú skôr na koniec roka, v tomto ohľade je možné čakať úplne všetko.

AirPods 2

Podľa doterajších odhadov bude druhá generácia slúchadiel AirPods Pro obsahovať vylepšenú podporu bezstratového zvuku Losless Audio a nabíjacie puzdro, ktoré môže vydávať zvuk na účely sledovania polohy.

Slúchadlá neobídu na prázdno ani čo sa týka dizajnu. Na stole je stále možnosť vizuálu bez spodných stopiek, čo by slúchadlá ešte o niečo zmenšilo. Nový dizajn by malo dostať aj puzdro, ktoré by vzhľadom na veľkosť slúchadiel malo byť opäť menšie.

Prečítajte si tiež  Základný iPad 10.2" dostane v roku 2022 dôležité novinky. Poznáme prvé podrobnosti

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach, kde nás sleduje dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -