Spoločnosť Apple chce vyšťaviť z výroby nových modelov iPhonov z rady 13 maximum. Firma kvôli vysokému dopytu navýšila objednávky týkajúce sa nových čipov A15 Bionic a naopak znížila počet objednávok pre čipy, ktoré poháňajú staršie generácie jablkových telefónov.

Predstavením nových iPhonov sa firma postarala o poriadne premiešanie kariet v radoch ponúkaných zariadení. Nové iPhony z modelovej rady 13 dopĺňa dvojica iPhone 12 a iPhone 12 mini z predchádzajúcej generácie. Na výber je taktiež starší iPhone 11 a cenovo najdostupnejší iPhone SE druhej generácie. Online obchod dal naopak posledné zbohom iPhonu XR a dvojici iPhone 12 Pro a iPhone 12 Pro Max.

- Reklama -

Firma momentálne čelí sklzom v súvislosti s objednávkami nových smartfónov, pri ktorých sa čakacia doba šplhá cez 3 až 4 týždne. Najväčší dopyt po telefónoch je klasicky v USA, Kanade ale aj vo Veľkej Británii. Časový sklz sa však týka aj starších modelov, no ich produkcia išla bokom pred čerstvo uvedenými modelmi.

Podľa hlavného predstaviteľa firmy, ktorým je Tim Cook budú najbližšie mesiace vzhľadom na pretrvávajúcu krízu s nedostatkom polovodičov a čipov skúškou nielen pre samotné Apple, ale aj pre hlavného dodávateľa TSMC. Dlhšia čakacia doba sa rovnako týka aj iPadu mini 6 a podobný scenár by mal platiť aj po plánovanom uvedení nových Apple Watch Series 7.

Ak teda nepatríte medzi šťastlivcov, ktorým sa ušli prvé kusy nedávno uvedených Apple zariadení, určite si vytvorte objednávku čím skôr a nečakajte na dostupnosť v centrálnych skladoch alebo pobočkách resellerov alebo oficiálnych obchodov. Nám sa niekoľko kúskov samozrejme podarilo zohnať a preto sa už o pár dní môžete tešiť na recenzie (nielen) nových iPhonov z rady 13.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -