Apple sa snaží rozširovať svoje softvérové služby a Microsoft mu pomáha. Pred niekoľkými hodinami bola zverejnená informácia, že Apple TV príde na herné konzoly Xbox Series X, Xbox Series S a Xbox One. Dostupná bude od 10. novembra.

Apple TV na hernej konzole

Jedná sa o pomerne zaujímavý, no určite nie nečakaný krok. Aplikáciu Apple TV nájdeme na mnohých Smart TV od viacerých výrobcov. Tieto zariadenia podporujú aj AirPlay 2 a teda zrkadlenie videa či prehrávanie hudby priamo z iPhonu/iPadu/Macu.

Bola to len otázka času, kým sa dostane aj na ďalšiu platformu. Tou je teraz herná konzola od spoločnosti Microsoft.

Aplikácia Apple TV sa tu objaví v deň vydania nových konzol, 10. novembra 2020. Okrem platenej služby Apple TV+ budete môcť využívať aj Apple TV channel či iTunes Store. Týka sa to noviniek Xbox Series X a Xbox Series S. Vývojári ale nezabudli ani na kompatibilitu s predošlou konzolou, Xbox One. To je skvelá správa…

Je zaujímavé, akou cestou sa spoločnosť Apple uberá. Povedzme si na rovinu, že čím ďalej tým menej potrebujeme vlastniť samostatný set-top box Apple TV. Na druhej strane, predplatné mesačných služieb je pre firmu z dlhodobého hľadiska určite lukratívnejšie.

Microsoft si zhodou okolností naplánoval vydanie nových Xboxov na rovnaký deň, ako Apple prezentáciu počítačov Mac s procesorom Apple Sillicon.

Už 10. novembra teda uvidíme nové zariadenia a vy to môžete sledovať spolu s nami. Do komentára nám napíšte, ktorú hernú konzolu preferujete. Je to Xbox, PlayStation alebo Nintendo?

zdroj

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.