Ako iste viete, spoločnosť Apple začiatkom roka 2021 priniesla aj aktualizovanú Apple TV4K, ktorá získala úplne nový dizajn ovládača ale aj procesor A12 Bionic. Domáci set-top tak prešiel užitočným upgradom a hoci má veľký potenciál, nedokáže ho naplno využiť.

Aby sme boli presnejší, Apple zakomponovalo do svojej novej Apple TV4K aj štandard HDMI 2.1, ktorý sám osebe podporuje vyššiu 120 Hz obnovovaciu frekvenciu. V spolupráci s výkonnejším čipom, ktorý ma na starosti omnoho menej úloh ako v iPhone či iPade by to nemal byť žiaden problém.

Ako však firma podotýka vo svojich marketingových materiáloch, HDMI 2.1 je k dispozícii len preto aby zariadenie poskytlo vyšší zážitok z HDR obsahu. To je veľká škoda a uvedomujú si to aj kompetentní v Cupertine.

Apple na tom pracovalo, no výsledku sme sa nedočkali 

Apple TVDôkazom je totiž tvOS 14.5 vo svojej šiestej beta verzii, kde sa objavili ešte pred niekoľkými mesiacmi zmienky o podpore prehrávania 120 Hz obrazu. Čakali sme teda, že zmenu môže priniesť nový operačný systém tvOS 15. To sa ale nestalo a firma ani nič ďalšie nenaznačila.

Prečítajte si tiež  Kalibráciu farieb vašej TV zvládne aj staršia Apple TV!

Uvidíme teda, ako to bude vyzerať v blízkej budúcnosti. Náš názor je ale taký, že pokiaľ Apple môže priniesť 120 Hz do Apple TV4K, malo by to urobiť čo najskôr.

Predsa len sa v súčasnosti o tejto technológii hovorí stále viac aj v súvislosti s iPhonom či MacBookom, ktoré ju podporujú vôbec po prvýkrát.

Napíšte nám do komentára, čo si o tom myslíte vy.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -