Apple skúma odolnosť ohybných iPhonov

O najnovšie správy sa postaral tchajwanský portál Economic Daily News, ktorý tvrdí, že Apple úspešne testovalo dva prototypy iPhonu so skladacím displejom. Celý proces prebiehal v továrni Foxconn, v čínskom meste Shenzhen.

Prvým skladacím zariadením, ktoré prešlo testom, bol údajne model s dvojitou obrazovkou, o ktorom hovoril aj Jon Prosser ešte v júni 2020. Leaker vysvetľoval, že prototyp využíva dva samostatné zobrazovacie panely, ktoré po otvorení pôsobia „súvisle a plynulo“. Nejedná sa teda o systém flexibilného displeja, aký využíva Samsung, Xiaomi a ďalší. Aby toho nebolo málo, spoločnosť Apple získala aj patent, ktorý opisuje presne takýto produkt.

Druhý prototyp, ktorý prešiel spomínaným testom, je „véčkový model“, pripomínajúci Samsung Galaxy Z Flip či Lenovo Moto RAZR. Toto zariadenie už využíva flexibilný displej a to dokonca priamo od Samsungu. Súvisí to tiež s ďalšími informáciami z minulosti, ktoré naznačovali veľkú objednávku Applu, zameranú na ohybné displeje u juhokórejského giganta.

V súčasnosti nie je jasné, či testované zariadenia disponovali odlišnými systémami pántov. Predpokladáme však, že sa nejednalo o plne funkčné smartfóny, ale len akési „škrupiny“ so základným hardvérom, slúžiacim na overenie funkčnosti a odolnosti. Aj to je jeden z dôvodov, prečo sú informácie veľmi obmedzené.

Dnes ešte nevieme povedať, pre ktoré riešenie sa napokon v Cupertine rozhodnú. Podľa zahraničných novinárov ale nasleduje vyhodnocovanie výsledkov a až potom budeme múdrejší. Apple vraj porovná oba produkty a do finálnej výroby posunie len jeden, ten odolnejší.

Kedy budeme mať skladací iPhone?

Portál Economic Daily News predpovedá, že skladací iPhone uvidíme najskôr koncom roka 2022 alebo 2023. Apple na ňom intenzívne pracuje už od roku 2016, kedy sa začali objavovať prvé patentové prihlášky.

Na trh však vstúpi iba v tom prípade, že kompetentní nebudú mať pochybnosti o jeho kvalitách, čo pri väčšine konkurentoch neplatí. Napíšte nám do komentára, čo si o tom myslíte vy. Budeme radi za každý váš názor.

Prečítajte si tiež  Vieme, aký bude prvý skladací iPhone od Apple
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.