Len včera sme vás informovali o prvom skladacom iPhone od spoločnosti Apple. Dnes doplnil svetoznámy leaker Jon Prosser potrebné informácie, ktoré sa týkajú aktuálneho prototypu. Jeho koncepcia váš možno prekvapí. Zariadenie je síce „skladateľné“, no obsahuje 2 samostatné displeje.

Skladací iPhone bude mať dva displeje

Zdá sa, že aj Apple verí v budúcnosť skladacích smartfónov. Evidentne však nechce ísť takou cestou, akú prezentujú spoločnosti Samsung či Huawei.

Inžinieri v Cupertine sa prikláňajú skôr k riešeniu, ktoré nedávno predviedol Microsoft, pri produktoch Surface Neo a Surface Duo. Zložené sú z dvoch samostatných displejov, medzi ktorými je medzera. Zo smartfónu sa takýmto spôsobom dá urobiť „hybridný“ tablet.

https://dizajnovepodlahy.sk/virtualna-predajna/?utm_source=svetapple.sk&utm_campaign=appleglass
reklama

Momentálne samozrejme nevieme, kedy (a či vôbec) firma takýto iPhone predstaví. Nakoľko sa však ešte len objavujú prvé informácie, nepredpokladáme, že to bude tento a ani na budúci rok. Prikláňame sa skôr k obdobiu okolo 2022.

Apple už na tomto produkte pracuje dlhší čas. Prvé zmienky sa o ňom dokonca objavili ešte v roku 2016. Nasledovalo kvantum patentov, ktoré cupertinsky gigant získal popri vývoji a testovaní.

Skladací iPhone - Dostane dva samostatné displeje.
Skladací iPhone – Dostane dva samostatné displeje.

Aktuálny prototyp vychádza z dizajnu iPhonu 11

Jon Prosser vo svojom úniku uvádza, že aktuálny prototyp má (ako už bolo vyššie spomenuté) dva samostatné displeje. Čo sa týka jeho dizajnu, ten zrejme nie je až tak dôležitý (pretože sa do predstavenia určite zmení).

Zariadenie má ale zaoblené hrany z nerezovej ocele tak, ako iPhone 11. Prototyp má tiež Notch, umiestnený na zobrazovacej jednotke z vonkajšej strany.

Podľa lekaera to nevyzerá tak, akoby ste spojili dva iPhone dohromady. Prechod medzi samotnými displejmi je vraj veľmi plynulý. Uvidíme, kedy sa o tomto zariadení dozvieme viac. Skladací smartfón v takejto podobe by nám dával ale veľký zmysel. Čo si myslíte vy?

Prečítajte si tiež  iPhone 9 HOT NEWS: Renders from covers manufacturer!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.