Spoločnosť Apple už pred niekoľkými mesiacmi naznačila svoju iniciatívu rozšírenia svojej hudobnej knižnice. V jablkovom ekosystéme si majú na svoje prísť aj nadšenci klasickej hudby a to v rámci platformy Apple Classical Music, ktorá dostane vlastnú aplikáciu. Pôvodným plánom spoločnosti bolo vyrukovať s aplikáciou pre iOS ešte do konca tohoto roka, no plány budú s najväčšou pravdepodobnosťou presunuté.

Prečítajte si tiež  Apple Music sa dočká podpory na ďalšej platforme. Službu si užijete aj keď vlastníte Teslu

Minulý rok spoločnosť Apple oznámila kúpu streamovacej služby s názvom Primephonic, ktorá obsahuje funkcie vyhľadávania a prehliadania špeciálne optimalizované pre klasickú hudbu. Technologický gigant uviedol, že najlepšie prvky z Primephonic sa stanú súčasťou Apple Music a poskytnú predplatiteľom lepší používateľský zážitok.

Spoločnosť tiež uviedla, že v roku 2022 spustí novú aplikáciu na prehrávanie skladieb venovanú klasickej hudbe, ktorá bude kombinovať používateľské rozhranie Apple Music so špecializáciou Primephonic. Súčasťou aplikácie mali byť aj funkcie ako sú Lossless či Spatial Audio. Zdá sa, že realizáciu tohoto projektu už Apple v roku 2022 nestihne.

Klasická hudba v Apple Music
Zdroj: High Resolution Audio

Názov pripravovanej aplikácie nebol oficiálne zverejnený, no podľa všetkého by mala niesť meno Classical. Aspoň to naznačujú riadky kódu, ktoré objavil portál 9to5Google v jednej z beta verzií Apple Music na systéme Android.

Aplikácia by slúžila ako náhrada za Primephonic a poskytovala by používateľom miesto na streamovanie klasickej hudby od autorov ako Beethoven či Mozart. Služba Primephonic bola ukončená v septembri 2021, pričom predplatitelia v tom čase získali šesťmesačný prístup k službe Apple Music zadarmo.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -