Spoločnosť Apple opäť posunie výkon a efektivitu čipov na novú úroveň. Podľa správ z dodávateľského reťazca sa budúci rok začne výroba novej generácie ARM procesorov založených na 2 nm procese. Výrobné linky budú vyhradené pre technologického giganta z Cupertina.

Spoločnosť TSMC, ktorá vystupuje v úlohe hlavného dodávateľa čipov pre Apple, chystá prechod z aktuálnych 3 nm čipov, aj keď ich uviedla len relatívne nedávno. Zariadenia na výrobu 2 nm čipov sa začnú inštalovať v apríli tohoto roka, no samotných komponentov sa dočkáme oveľa neskôr. Presa musí prebehnúť aj testovanie…

TSMC odštartuje výrobu 2 nm čipov v blízkej budúcnosti

Apple použil prvýkrát 3 nm technológiu TSMC v prípade čipu A17 Pro v iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max. S touto technológiou bude pravdepodobne pokračovať aj v tohtoročných modeloch.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí. 

čip A17 Pro
Zdroj: Apple

Prvé čipy založené na 2 nm výrobnom procese sa objavia v zariadeniach najskôr v modelovom rade iPhone 17. Apple údajne už dlhou dobu úzko spolupracuje s TSMC na vývoji týchto komponentov.

Nová technológia ponúkne hustejšie zoradenie tranzistorov na ploche čipu, čo sa odrazí na celkovom výkone a efektivite. Je vysoko pravdepodobné, že Apple vďaka tomu oäť utečie svojej konkurencii.

V správe portálu DigiTimes, ktorý vychádza z informácií dodávateľského reťazca sa uvádza, že plány Apple siahajú ešte ďalej. V roku 2027 bude totiž spoločnosť vyrábať ešte vyspelejšie 1,4 nm čipy. To je však zatiaľ iba hudba budúcnosti.

Prečítajte si tiež  Nový čip Qualcomm porazil čip Apple M3: Má o 21 % vyšší výkon

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -