Spoločnosť Apple ešte ani nespustila predaj prvej generácie Apple Vision Pro, no už teraz pracuje na vylepšeniach pre jeho nástupcu. Podľa portálu The Elec, ktorý sa zaoberá prieskumom trhu, bude druhá generácia náhlavnej súpravy Apple Vision Pro obsahovať vylepšené displeje micro-OLED, ktoré ponúknu hromadu inovácií.

Spoločnosť Apple údajne chystá v roku 2027 aktualizovať svoj VR/AR headset Vision Pro na displej RGB OLEDoS, čo bude predstavovať podstatné zlepšenie oproti displeju WOLED s farebným filtrom. Technológia RGB OLEDoS vytvára svetlo a farby priamo z blízkych subpixelov na jednej vrstve, čím sa eliminuje potreba farebného filtra. Vďaka tomu bude obraz jasnejší a prirodzenejší.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí.

Apple Vision Pro 2 prinesie kvalitnejší displej

Výsledkom použitia novej technológie bude podstatne vyšší jas v porovnaní so súčasnými displejmi s farebným filtrom. Tie totiž závisia od filtrovania bieleho svetla cez farebnú vrstvu RGB.

Zdroj: Apple

Jedinou spoločnosťou, ktorá je schopná dodávať displeje RGB OLEDoS je v súčasnosti Samsung. Ak bude kórejský gigant pokračovať vo svojom raketovom inovačnom tempe, pravdepodobne čoskoro úplne nahradí Sony v dodávateľskom reťazci spoločnosti Apple.

Okrem vylepšenia obrazovky chce Apple zapracovať aj na iných aspektoch náhlavnej súpravy. Ako jeden z najväčších problémov sa ukázala hmotnosť headsetu.

Podľa testerov a vývojárov je zariadenie príliš ťažké, čo môže viesť k bolestiam krku a nekomfortu pri používaní.

Apple Vision Pro
Zdroj: Apple

Jedným z chystaných vylepšení by mala byť aj zabudovaná batéria, ktorá by sa mala nachádzať priamo v konštrukcii súpravy. Tento krok by však ešte viac zvýšil váhu headsetu, čomu sa chce Apple vyhnúť.

Bolo by to však určite praktickejšie riešenie ako to súčasné, keďže externá batéria by viac nemusela byť pripojená káblom. Uvidíme, ako to celé dopadne. Apple ma na vývoj druhej generácie Apple Vision Pro ešte cca 2 – 3 roky.

Prečítajte si tiež  Apple pripravuje vývojárov na skoré vydanie Apple Vision Pro

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -