Už dlho tu nebola žiadna aktualizácia systému však? Tiež sme si všimli. Neznamená to ale, že na nej Apple aktuálne tvrdo nepracuje. Hoci je na tom už iOS 13 relatívne dobre, stále má chyby, ktoré treba opraviť. Firma dnes vydala nové beta verzie ako pre iOS tak aj pre iPadOS. Aktualizácie sa dočkali aj Apple Watch a Apple TV so systémami watchOS a tvOS.

Nové beta verzie pre vývojárov

Vývojári spoločnosti Apple tvrdo pracujú na tom aby poskytli používateľom čo najlepší a najstabilnejší softvér. Koncom minulého roka sme sa mohli na vlastnej koži presvedčiť, že sa tp vždy nemusí podariť. Nevadí, aj v jablkovej spoločnosti pracujú len ľudia.

Dôležité je, že už väčšinu závažných chýb dali dokopy a ostali len menšie nedostatky. Tie sa teraz budú opravovať postupne. Najbližšia aktualizácia pre iOS a iPadOS bude označená ako: 13.3.1. Dnes Apple zverejnilo jej tretiu beta verziu.

iOS 13.3 zvyšuje výkon a zlepšuje výdrž batérie.
Apple vydal iOS 13.3.1, iPad OS 13.3.1, watchOS 6.1.2 a tvOS 13.3.1 v 3. beta verzii. – svetapple.sk

Podľa dostupných informácii sa v nej vývojári sústredia okrem opravy všetkých nedostatkov aj na vyriešení problému, ktorý vznikal pri službe „komunikačné limity“. Chyba sa týkala najmä detí, ktoré mohli bez problémov posielať správy ľuďom, ktorí ich kontaktovali z neznámeho čísla (čo ich postavilo do pozície potencionálneho nebezpečia).

Okrem iného sa v iOS 13.3.1 objaví aj prepínač, ktorý umožní vypnúť funkcionalitu čipu U1 Ultra Wideband. Vďaka tomu vás zariadenie „nebude sledovať“, aby si overilo, či sa nenachádzate v krajine, kde je používanie ultraširokopásmovej technológie zakázané.

Opravy chýb a stability sa dočkali aj Apple Watch so systémom watchOS 6.1.2 a tiež Apple TV so systémom tvOS 13.3.1. Konkrétne vylepšenia alebo zmeny ale zatiaľ nepoznáme. Akonáhle však na niečo prídeme, budeme vás o tom samozrejme informovať.

Apple vydal iOS 13.3.1, iPad OS 13.3.1, watchOS 6.1.2 a tvOS 13.3.1 v 3. beta verzii.
Apple vydal iOS 13.3.1, iPad OS 13.3.1, watchOS 6.1.2 a tvOS 13.3.1 v 3. beta verzii.
Prečítajte si tiež  Nožnicová klávensica aj v obale pre iPad Pro 2020?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.