Aj keď už spoločnosť Apple vydala operačný systém iOS 17 pre verejných beta testerov, firma ešte stále neskončila s testovaním operačného systému iOS 16.6. A práve teraz technologický gigant vydal jednu z posledných, respektíve finálnych beta verzií, ktorá prichádza z pravidla vždy tesne pred príchodom plnej verzie pre všetkých používateľov.

Členovia testovacieho programu si teda mohli v priebehu uplynulých hodín do svojich zariadení nainštalovať iOS 16.6, ale takisto aj iPadOS 16.6, tvOS 16.6, watchOS 9.6 či macOS Ventura 13.5. A aj keď nový update neprinesie žiadne zázraky, mal by ponúknuť perfektnú stabilitu, optimalizáciu a tiež jednu novinku.

Konkrétne ide o iMessage Contact Key Verification a teda šikovný nástroj, ktorý slúži novinárom, politikom alebo iným exponovaným osobám, aby si jednoducho overili, či skutočne komunikujú s osobou, s ktorou komunikovať chcú, alebo sa do jej účtu nabúral niekto cudzí, napríklad hacker.

Tento systém v súčasnosti ešte nie je dostupný, no mal by sa dať používať práve s príchodom iOS 16.6, nakoľko v beta verziách sa už nachádzajú jeho zmienky.

iOS 16.6 sa oplatí nainštalovať 

Je dôležité zdôrazniť, že práve posledné aktualizácie dosluhujúcich systémov bývajú najstabilnejšie a najspoľahlivejšie, nakoľko vývojári pri nich odstránili drvivú väčšinu chýb.

V Apple počítajú s tým, že keď zrušia podporu pre niekoľko modelov iPhonov, na ktoré už nie je možné nainštalovať iOS 17, používatelia týchto starších zariadení môžu so systémom pracovať ešte niekoľko rokov.

Reklama
Reklama

iOS 16.6 by mal byť teda jedným z tých updatov, ktoré sa oplatí nainštalovať. Nechajme sa ale prekvapiť po predstavení, akým spôsobom ovplyvní výdrž batérie a ďalšie faktory.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Spoločnosť Apple zatiaľ nechystá tretiu generáciu Apple Watch Ultra. Tu je dôvod prečo
Môže ťa zaujímať
- Reklama -