Aj keď už spoločnosť Apple predstavila operačný systém iOS 17, ešte stále sa venuje aj súčasnej verzii iOS 16, ktorá dostáva pravidelné aktualizácie. Technologická spoločnosť už niekoľko týždňov testuje v súčasnosti už štvrtú beta verziu iOS 16.6, ktorá obsahuje opravy chýb + zabezpečenia a tiež jednu novú funkciu pre osoby, ktoré chcú byť v bezpečí.

Konkrétne ide o iMessage Contact Key Verification a teda šikovný nástroj, ktorý slúži novinárom, politikom alebo iným exponovaným osobám, aby si jednoducho overili, či skutočne komunikujú s osobou, s ktorou komunikovať chcú, alebo sa do jej účtu nabúral niekto cudzí, napríklad hacker. Tento systém v súčasnosti ešte nie je dostupný, no mal by sa dať používať práve s príchodom iOS 16.6, nakoľko v beta verziách sa už nachádzajú jeho zmienky.

No a keďže ešte nemáme k dispozícii iOS 16.6 RC beta verziu, ktorá vychádza vždy 1 – 2 týždne pred vydaním (v závislosti od toho, či je RC beta jedna, alebo sa nájde chyba a vznikne ešte druhá), môžeme predpokladať, že iOS 16.6 na budúci týždeň ešte nebude k dispozícii.

Za oveľa pravdepodobnejší dátum vydania sa považuje začiatok tretieho júlového týždňa, konkrétne pondelok alebo utorok (17 – 18.7.2023). Rovnako sa môže stať, že Apple testovanie predĺži, nakoľko bude chcieť do iOS 16.6 vložiť opravy pre väčšie množstvo chýb, ktoré postupne nachádza v súčasnom systéme. Softvér v takom prípade vydá až koncom júla, presnejšie 24 – 25.7.2023.

iOS 16.6 sa oplatí nainštalovať 

Je dôležité zdôrazniť, že práve posledné aktualizácie dosluhujúcich systémov bývajú najstabilnejšie a najspoľahlivejšie, nakoľko vývojári pri nich odstránili drvivú väčšinu chýb.

V Apple počítajú s tým, že keď zrušia podporu pre niekoľko modelov iPhonov, na ktoré už nie je možné nainštalovať iOS 17, používatelia týchto starších zariadení môžu so systémom pracovať ešte niekoľko rokov.

iOS 16.6 by mal byť teda jedným z tých updatov, ktoré sa oplatí nainštalovať. Nechajme sa ale prekvapiť po predstavení, akým spôsobom ovplyvní výdrž batérie a ďalšie faktory.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  WhatsApp má problém. Užívatelia iPhonov sa sťažujú na padanie aplikácie
Môže ťa zaujímať
- Reklama -