Už čoskoro sa dočkáme predstavenia budúcich aktualizácií iOS 16 a iPadOS 16, ktoré sa nám po prvýkrát vôbec ukážu na konferencii WWDC 2022. Ešte predtým ale Apple vydá updaty s poradovým číslom 15.5, ktoré sú momentálne dostupné pre beta testerov v rámci kandidátskych verzií. Nový softvér by mal byť oficiálne dostupný už budúci týždeň.

Nové beta verzie jablkových systémov sú určené pre vývojárov aj pre verejných beta testerov. Záujemcovia si môžu stiahnuť iOS 15.5 a iPadOS 15.5 prostredníctvom Apple Beta Software Program po nainštalovaní príslušného profilu na iPhone alebo iPad.

- Reklama -

Systémy iOS 15.5 a iPadOS 15.5 sú v porovnaní s predchádzajúcimi verziami iOS 15 drobnými aktualizáciami a počet je zmien je veľmi malý. Žiadne zázraky preto od systémov nečakajte. Okrem príprav kódov na novú apku Apple Classical sa v beta verziách nachádzajú drobné zmeny v Apple Pay Cash, kde Apple pridáva možnosti Žiadosť a Odoslať. Zmeny sa týkajú aj iTunes Pass, ktorý bol k dispozícii v aplikácii Peňaženka.

iOS 15
Zdroj: Apple

iOS 15.5 obsahuje nasledujúce vylepšenia a opravy chýb:

  • Peňaženka teraz umožňuje zákazníkom Apple Cash posielať a žiadať peniaze z ich karty Apple Cash.
  • Apple Podcasts obsahuje nové nastavenie na obmedzenie počtu epizód uložených v iPhone a automatické vymazanie starších epizód
  • Oprava problému, pri ktorom mohli zlyhať domáce automatiky spustené príchodom alebo odchodom ľudí

V oficiálnej verzii sa zrejme dočkáme ďalších drobných bug fixov a opráv chýb, na ktoré bolo upozornené počas beta testov. Niektoré funkcie nemusia byť dostupné vo všetkých regiónoch alebo na všetkých zariadeniach Apple. Systémy  iOS 15.5 iPadOS 15.5 budú pravdepodobne verejne uvedené na trh už budúci týždeň.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -