Spoločnosť Apple dnes sprístupnila nové beta verzie pripravovaných systémov iOS 15.5 a iPadOS 15.5. Ostrá verzia aktualizácií by mala doraziť už v najbližších týždňoch, pričom následne sa dočkáme predstavenia nového iOS a iPadOS 16 na konferencii WWDC 2022.

Prečítajte si tiež  Apple práve oficiálne potvrdilo, kedy predstaví iOS 16. Toto je dátum konania WWDC 2022

Nové beta verzie jablkových systémov sú zatiaľ určené pre vývojárov no verzie, ktorú Apple sprístupnilo minulý týždeň sa dočkali aj ostatní používatelia. Záujemcovia si môžu stiahnuť iOS 15.5 a iPadOS 15.5 prostredníctvom Apple Beta Software Program po nainštalovaní príslušného profilu na iPhone alebo iPad.

Nové systémy sú v porovnaní s predchádzajúcimi verziami iOS 15 drobnými aktualizáciami, takže žiadne veľké zmeny určite nečakajte. Spoločnosť Apple by mala v blízkej budúcnosti vydať aplikáciu Apple Classical, pričom odkazy na ňu boli nájdené práve v beta verziách systémov. Apple využíva aktualizáciu iOS 15.5 na vytvorenie základov pre funkcionalitu, ktorá umožní vývojárom „čítačkových“ aplikácií pridať odkaz na externú webovú stránku na účely registrácie a správy účtov mimo App Store.

iOS 15 novinky WWDC 2021
Zdroj: Apple

Menšie zmeny nastanú aj v Apple Pay Cash, kde Apple pridáva možnosti Žiadosť a Odoslať. Táto možnosť však v našich končinách nebude dostupná, nakoľko sú možnosti Apple Wallet a Cash v Európe stále limitované. Malých vylepšení sa dočkáme aj v rámci podpory reproduktorov HomePod a digitálneho obchodu App Store.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -