Spoločnosť Apple vydala nové verzie svojich operačných systémov, medzi ktorými nesmel chýbať ani aktualizácia pre počítače Mac. Nová verzia macOS Ventura 13.1 prináša okrem opráv chýb a vylepšení aj novú aplikáciu FreeForm, ktorú jablková firma predstavila ešte počas konferencie WWDC 2022.

Čo je nové v systéme macOS Ventura 13.1? 

Systém macOS Ventura 13.1 prináša novú apku Freeform, ktorá funguje ako miesto určené na spoločné rozvíjanie a oživovanie vašich nápadov spolu s ostatnými používateľmi. Táto verzia systému taktiež obsahuje aj ďalšie funkcie a opravy chýb pre Mac.

- Reklama -

Freeform

  • Freeform je nová apka určená na kreatívnu spoluprácu s priateľmi a kolegami na Macoch, iPadoch a iPhonoch.
  • Na jej flexibilné plátno môžete pridávať súbory, obrázky, samolepiace poznámky a ďalšie položky.
Aplikácia Freeform pre iPhone, Mac a iPad
Zdroj: Apple

Vylepšenia a opravy chýb systému macOS Ventura

  • Vylepšené vyhľadávanie v apke Správy vám umožňuje hľadať fotky podľa toho, čo je na nich zachytené, ako je napríklad pes, auto, osoba alebo text.
  • Vďaka funkcii Kurzory účastníkov v apke Poznámky môžete naživo sledovať, ako ostatní upravujú zdieľanú poznámku.
  • Prehrávanie zvuku v apke Nájsť vám teraz pomôže určiť, kde presne sa nachádzajú AirTagy, puzdro AirPodov Pro (2.generácie) a príslušenstvo siete služby Nájsť vo vašom okolí.
AirPods Pro 2. generácie reproduktory v spodnej časti
Zdroj: SvetApple
  • Oprava problému, ktorý bránil synchronizácii niektorých poznámok s iCloudom po vykonaní zmien.
  • Oprava problému, ktorý mohol v niektorých apkách a hrách viesť k strate vstupu z klávesnice a myši.

Niektoré funkcie nemusia byť k dispozícii vo všetkých regiónoch alebo na všetkých Apple zariadeniach. Detailné informácie o bezpečnostnom obsahu tejto aktualizácie nájdete na oficiálnej stránke Apple.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -