Aktualizácia macOS Monterey si pomaly ale isto rozširuje svoju užívateľskú základňu aj napriek tomu, že niektorých očakávaných funkcií sme sa stále nedočkali. Okrem oficiálneho spustenia aktualizácie sa Apple postaralo aj o novú beta verziu Monterey 12.1, ktorá je dostupná ako pre developerov tak aj pre účastníkov Apple Beta Software Program.

Prečítajte si tiež  Nový macOS Monterey má prvý problém. Dôvodom je konektivita USB rozšírení

Najtvrdším orieškom pre vývojárov je stále funkcia SharePlay pre aplikáciu FaceTime, na ktorej zdokonaľovaní stále pracujú. V novej bete je funkcia konečne dostupná, no to sa o možnosti Universal Control zatiaľ povedať nedá. Tá má na starosti sprístupnenie ovládania viacerých zariadení pomocou jednej myši, klávesnice alebo trackpadu súčasne.

Apple zatiaľ nepotvrdilo špecifický dátum, kedy by sme sa spustenia Universal Control na počítačoch Mac mali dočkať. Podľa vývojárov je však isté, že by mala doraziť ešte počas tejto jesene.

macOS Monterey

Systémová aktualizácia macOS Monterey okrem vyššie spomínaných noviniek sprístupňuje aj AirPlay prehrávanie z iPadu, iPhonu alebo iného Apple zariadenia, nový Focus režim pre notifikácie alebo redizajnovaný vizuál pre prehliadač Safari. Poteší aj možnosť rýchleho písania poznámok Quick Notes a príchod Skratiek na systém macOS.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -