No konečne! Spoločnosť Apple dnes vydala RC (kandidátske) beta verzie pripravovaných aktualizácií iOS 15.6 a iPadOS 15.6 pre vývojárov a verejných beta testerov na účely podrobného testovania. Nový softvér prichádza len týždeň po vydaní piatej beta verzie a zároveň je dôležitým náznakom toho, že veľký update pre úplne všetkých majiteľov podporovaných iPhonov či iPadov už klope na dvere. Pokiaľ Apple dodrží zvyky, dočkáme sa ho niekedy na budúci týždeň.

Ako píše Macrumors, Vývojári si môžu stiahnuť iOS 15.6 a iPadOS 15.6 (RC) prostredníctvom Apple Developer Center alebo cez internet po nainštalovaní príslušného profilu na iPhone alebo iPade.

Verejní beta testeri si môžu profil stiahnuť z webovej stránky spoločnosti, ktorá sa venuje beta testovaniu.

iOS 15.6 obsahuje nasledujúce vylepšenia, opravy chýb a aktualizácie zabezpečenia:

  • Aplikácia Apple TV pridáva možnosť reštartovať už prebiehajúci športový zápas a následne ho zastaviť, pretočiť a znovu spustiť.
  • Opravuje problém, pri ktorom sa v Nastaveniach mohlo naďalej zobrazovať, že úložisko zariadenia je plné, aj keď je k dispozícii dosť miesta.
  • Opravuje problém, ktorý mohol spôsobiť spomalenie alebo zastavenie reakcie zariadení s Braillovým písmom pri prechádzaní textu v aplikácii Mail.
  • Opravuje problém v prehliadači Safari, keď sa karta vracia na predchádzajúcu stránku
Prečítajte si tiež  Toto je 5 nastavení fotoaparátu pre iPhone 13, o ktorých musíte vedieť

Aby toho nebolo málo, spoločnosť Apple spolu s iOS 15.6 a iPadOS 15.6 RC vydala aj Release Candidate verzie operačných systémov tvOS 15.6 a watchOS 8.7. Pokiaľ máte teda Apple TV alebo Apple Watch, môžete ich vyskúšať.

Novinka by mohla vyriešiť aj problém s nabíjaním iPadu mini 

Zdroj: SvetApple

Len nedávno sme vás informovali o tom, že majitelia posledného iPadu mini 6. generácie majú problémy s nabíjaním svojich zariadení. Tie súvisia so softvérom a nie hardvérom, pričom tieto informácie potvrdilo priamo Apple v liste zaslanom servisným strediskám.

V ňom sa uvádzalo, že tablety, na ktorých sa vyskytuje chyba, nemajú vymieňať za nové kusy a ani sa ich nemajú snažiť opravovať (batériu). Namiesto toho je vraj lepšie produkt reštartovať a počkať na update.

Hoci sa v súvislosti s tým v poznámke spoločnosti Apple ku RC verzii iPadOS 15.6 nepíše nič, je pravdepodobné, že fix tejto chyby bude obsahovať budúci update. Ak sa s ňou teda stretávate, majte ešte týždeň trpezlivosť. Snáď potom zmizne.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -