Nové slúchadlá AirPods Pro druhej generácie sa okrem niekoľkých noviniek v rámci funkcionality môžu popýšiť aj novými násadkami do uší. Jablková spoločnosť pridala do balenia o jednu veľkosť viac, no no to nie je jediná zmena týkajúca sa gumových štupľov. Apple totiž potvrdilo, že nové silikónové koncovky do uší nie sú oficiálne kompatibilné s pôvodnými AirPods Pro.

Prečítajte si tiež  Prekvapilo vás zvýšenie ceny AirPods Pro? Apple zaviedlo lacnejšiu verziu AirPods 3

V dokumente podpory pre nové AirPods Pro 2 sa uvádza, že pôvodné koncovky do uší AirPods Pro majú výrazne hustejšiu sieťovinu ako koncovky do uší druhej generácie. Spoločnosť Apple neposkytla žiadne ďalšie podrobnosti týkajúce sa tejto zmeny, no hustota sieťoviny by mohla mať za následok akustické rozdiely.

Ako sa uvádza v dokumente, koncovky do uší boli navrhnuté špeciálne pre druhú generáciu AirPods Pro, aby poskytovali čo najlepší zvukový zážitok. V dôsledku toho je možné používať iba koncovky do uší, ktoré sa dodávajú so slúchadlami AirPods Pro 2.

Silikónová násadka do uší zo slúchadiel AirPods Pro 2
Zdroj: MacRumors

Napriek rozdielom v sieťovine sa koncovky do uší druhej generácie hodia k pôvodným slúchadlám AirPods Pro, takže sú stále fyzicky kompatibilné. Je teda otázne, prečo sa Apple rozhodlo nazývať koncovky „nekompatibilnými“, keď je zjavné, že sa dajú pripojiť k obom verziám slúchadiel.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -