Apple sa starostlivo venuje marketingu. Patrí sem aj prerieďovanie obsahu na YouTube. Počas dnešného dňa zmizli prezentačné videá týkajúce sa iPhonu 11 a iPhonu 11 Pro. Skoré predstavenie nástupcu však nie je dôvodom.

Apple vymazalo prezentačné videa iPhonu 11/11 Pro

Posledný krok zneistil fanúšikov. Tí ktorí starostlivo sledujú YouTube si v posledných hodinách všimli, že zmizli všetky prezentačné videá určené pre iPhone 11 a iPhone 11 Pro.

Firma ich zverejňuje vždy po skoneční konferencie. Nakoľko sa však ďalšia akcia ešte len blíži, mnohí si toto konanie nevedia vysvetliť. V situácií, kedy je skoro isté, že iPhone 12 a iPhone 12 Pro príde až v októbri sme hľadali dôvod.

Netrvalo príliš dlho, kým sme sa k nemu dopracovali. V skutočnosti sa jedná o praktiky, s ktorými sa stretávame každý rok. Tentokrát však prišli v „nevhodnom“ čase.

Faktom ale ostáva, že iPhone 11 a iPhone 11 Pro boli uvedené presne 10. septembra 2019 (dnešný dátum). Apple robí podobné „čistky“ úplne pravidelne (po roku) a netreba za tým hľadať vôbec nič špeciálne.

Je síce pravda, že kompetentní mohli chvíľu počkať. Jedná sa však o ich interné plány, do ktorých my nevidíme. Tak isto si treba uvedomiť, že Apple nezvykne „naznačovať“.

Podobný krok teda nesúvisí s predstavením nového iPhonu 12, aj keď to tak môže pôsobiť. Niečo viac o najbližšej konferencii sme spísali v tomto článku. Predstavia sa nám Apple Watch Series 6, iPad Air 4. generáce a ďalšie produkty. Tešíte sa?

Prečítajte si tiež  iOS 10 bez noviniek, dostupný 13. septembra
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.