Apple nadväzuje na tradíciu. Vo svojej ponuke má opäť najpredávanejší smartfón na svete. iPhone 11 je rovnakým úspechom ako iPhone XR. Čísla sú medziročne lepšie a rozdiel nie je vôbec zanedbateľný. Prečítajte si viac.

iPhone 11 trhá rekordy

Je už skoro pravidlom, že Apple obsadzuje popredné priečky v predajoch smartfónov. Od začiatku roka ho v TOP 10 zastupuje iPhone 11 (1. miesto), iPhone SE 2. generácie (5. miesto), iPhone XR (6. miesto), iPhone 11 Pro Max (7. miesto) a iPhone 11 Pro (10. miesto). O tieto dáta sa postarali analytici zo spoločnosti Omnia.

Aj napriek komplikovanejšej situácii na trhu (v dôsledku pandémie) sú výsledky lepšie v porovnaní s rovnakým obdobím (prvých 6 mesiacov) minulého roka.

Na prvom mieste sa vtedy nachádzal iPhone XR, na piatom iPhone 8 a na deviatom iPhone XS Max. Okrem početnejšieho zastúpenia sa zlepšili aj čísla.

Znie to až neuveriteľne, no zákazníci nakúpili 37,7 milióna kusov iPhonu 11 (pri iPhone XR to bolo 26,9 milióna kusov). Celkovo Apple odoslalo 68,8 milióna zariadení (v kategórii TOP 10).

Pokiaľ by sme zrátali všetku konkurenciu, dostali by sme sa na 46,7 milióna kusov. Na druhom mieste sa v roku 2020 nachádza Samsung Galaxy A51 s predajom „len“ 11,4 milióna jednotiek. To je veru obrovský rozdiel.

Jablková spoločnosť si v počtoch (v rámci TOP 10) výrazne polepšila aj v porovnaní s rokom 2019. Vtedy predala 46,8 milióna kusov iPhonov zatiaľ čo všetká konkurencia až 75 miliónov kusov zariadení.

Hoci nás teraz čakajú ťažšie ekonomické časy, príchod iPhonu 12 a zlacnenie iPhonu 11 či iPhonu SE 2. generácie je dobrým predpokladom, aby sa v roku 2021 podarilo prekonať ďalšie rekordy. Plánujete nákup nového zariadenia? Aký model to bude?

zdroj

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.