O Apple Watch sa píše často, že zachraňujú ľudské životy. Veľmi veľa krát sú ale aj nápomocné svojim majiteľom. V najnovšom príbehu si ukážeme to, ako Apple Watch pomáhajú dieťaťu s autizmom. Môže za to aj WatchOS 6.

Apple Watch pomáhajú dieťaťu s autizmom.

Hodinky Apple Watch sú vo svete mimoriadne populárne. Medziročný nárast v predajoch zaznamenali počas Q3 2019 až o 51%! Navyše sú to dlhodobo ďaleko najpredávanejšie inteligentné hodinky na svete. To už o niečom vypovedá.

Čoraz častejšie sa dostávajú aj k používateľom, ktorým pomáhajú pri najrôznejších zdravotných problémoch. Najnovšie sa na stránke People rozrozprával aj Scott Bennett, otec chlapca, ktorý trpí autizmom.

Jeho 21 ročnému synovi, Samovi pomáha konkrétne nová funkcia Hluk, ktorá je súčasťou operačného systému WatchOS 6. Vďaka nej sa chlapcovi z Texasu úspešne darí zlepšovať sociálne schopnosti.

Sam mal vždy rád spoločnosť. Problém bol ale v tom, že v sociálnom svete mal problém hovoriť nahlas. No a tu vstupujú do hry práve inteligentné hodinky s novým operačným systémom WatchOS 6, kde nájdeme aj spomínanú funkciu Hluk.

Návod - Prispôsobte si upozornenie na hluk v Apple Watch. - svetapple.sk

Akonáhle si ju otec chlapca na svojich hodinkách všimol a vyskúšal ju, začal uvažovať nad tým, či by jeho synovi nevedela nejakým spôsobom pomôcť. Ako sa ukázalo, vedela.

Sam pochopil aká je dôležitá intenzita hlasu.

Scott pomocou svojich Apple Watch dokázal synovi ukázať to ako funguje miera decibelov, ktorá sa zvyšuje v reálnom čase na základe sily hlasu.

Sama táto funkcia veľmi zaujala a začal ju sledovať. Na základe toho sa začal aj hlasnejšie vyjadrovať. Nie je to samozrejme žiaden zázrak. Niečo podobné mohlo otca napadnúť aj skôr, povedzme pri appke na iPhone (ktorú by si stiahol napríklad na AppStore).

Na tomto prebehu je ale pekné to, že k tomuto nápadu ho doviedli práve hodinky Apple Watch. Navyše práve toto zariadenie môže Sam nosiť počas komunikácie na ruke, čo mu ju bude značte uľahčovať. Ako využívate inteligentné hodinky vy okrem sledovania času?

Apple Watch pomáhajú dieťaťu s autizmom.
Apple Watch pomáhajú dieťaťu s autizmom. – svetapple.sk
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here