Určite ste si všimli, že po predstavení Apple Watch Series 6 a Apple Watch SE zostali v predaji aj staršie Apple Watch Series 3. Tento model je najlacnejší, no zároveň môže byť aj najdrahším. Nákup by ste mali poriadne zvážiť.

Trojročný hardvér

Technologický gigant ich predviedol ešte v roku 2017. Jedná sa o vrcholovú evolúciu pôvodnej dizajnovej generácie. Apple Watch Series 3 majú relatívne výkonný čip, základnú senzorovú výbavu, kvalitný displej a mnoho ďalšieho. Niekomu to môže stačiť, no prvé problémy sa dostavia už v krátkom čase. Dôvodom je podpora.

Ako iste viete, inteligentné hodinky si nekupujeme na jeden rok. Ľahko môžu poslúžiť aj 3-4 roky do ďalšej výmeny. Dnes na nich funguje watchOS 7, no a nie je to bez chýb (predovšetkým na AW3).

Moderný operačný systém dokáže tento starší hardvér poriadne potrápiť. Vyskytuje sa tu sekanie, padanie a nepríjemne bugy. Aby sme ale boli fér, watchOS 7 je relatívne nový systém a zrejme sa to ešte doladí.

Skutočnú životnosť Apple Watch Series 3 odhadujeme na ďalšie 1-2 roky. Potom ich už neaktualizujete. V prípade výberu Apple Watch SE predstavuje rovnaká podpora cca 3-4 roky. Cenový rozdiel na úrovni cca 80€ to hravo dorovná.

Ich nákup nemusí byť úplne nezmyselný

No a hoci v sebe skrýva výber Apple Watch Series 3 viacero negatív, nákup nie je úplnou hlúposťou. Ideálne môžu byť napríklad pre deti. Vďaka čomu ich budete mať lepšie „pod kontrolu“.

Nízka cena hardvéru zabezpečí to, že v prípade poškodenia nebudete kúpu najlacnejšej verzie ľutovať. Z tohto pohľadu sa nám zdajú doslova ako ideálne. Možno aj preto do dnešného dňa zostali v ponuke.

Apple Watch Series 3 zakúpite v dvoch veľkostiach (38mm a 42mm) a dvoch farebných prevedeniach (Silver a Space Gray). Menší model vás vyjde na 219€ (vhodnejší pre dievčatá). Pri výbere väčšej verzie si pripravte 249€. Ako sa na využiteľnosť tohto modelu v roku 2020 pozeráte vy? Napíšte nám do komentára.

Prečítajte si tiež  Xiaomi Smart Band 7 Pro sa inšpiroval Apple Watch. Po zľave ho Slováci nakupujú, ako na bežiacom páse
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.