Generálny riaditeľ spoločnosti Apple, Tim Cook, ešte minulý rok naznačil, že Apple Watch prinesú v dohľadnej dobe množstvo revolučných inovácií. Nič samozrejme nekonkretizoval ale v tejto súvislosti sa už niekoľko rokov skloňuje príchod glukomeru. Hoci to znie ako sci-fi, v Cupertine k nemu vlastnia viacero patentov.

No a aj keď ešte začiatkom tohto roka úniky tvrdili, že Apple Watch nakoniec nebudú vedieť merať cukor, všetko to môže dopadnúť presne naopak. Nepriamo to naznačila samotná spoločnosť Apple, ktorá používateľom Apple Watch rozoslala dotazník, v ktorom sa ich pýta, či zariadenie využívajú na sledovanie zdravotných údajov.

- Reklama -

Apple Watch so schopnosťou merania hladiny cukru v krvi?

Konkrétne sa tu objavila priamo otázka, či majú používatelia vo svojich Apple Watch nainštalované aplikácie na sledovanie stravovacích návykov, liekov a hladiny cukru v krvi. Dotazník pochádza z Brazílie, kde tento technologický gigant často organizuje podobné ankety.

Pokiaľ sa vrátime do júla minulého roka, tak zistíme, že Apple sa rovnakým spôsobom vypytovalo používateľov, či pri svojich zariadeniach používajú nabíjací adaptér.

Apple Watch môžu detekovať COVID-19

Už v tej dobe sa vo veľkom šepkalo, že ho v krabici iPhonu 12 vôbec neuvidíme. Ako sa neskôr ukázalo, tieto zvesti boli pravdivé.

Pokiaľ by priniesli Apple Watch Series 7 zdravotné senzory na sledovanie hladiny cukru v krvi, išlo by o revolučný počin, s ktorým by technologický gigant absolútne prekonal svoju konkurenciu.

Azda ani netreba pripomínať, že by táto záležitosť zároveň pomohla mnohých používateľom, ktorí trpia práve cukrovkou. Držíme palce, aby sa to podarilo!

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5mac
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.