O tom, že Apple uvažuje o odstránení napájacieho adaptéra z balenia iPhonu 12 sme vás už viackrát informovali. Teraz prichádza ďalší nepriamy dôkaz, podľa ktorého to môže byť pravda. Jablková spoločnosť začala s prieskumom aby zistila, čo robia zákazníci s príslušenstvom, ktoré dostali v balení so svojimi iPhonmi.

Apple a jeho nový prieskum

Nie je nič výnimočné, že veľké firmy ako Apple zisťujú prostredníctvom internetových dotazníkov rôzne informácie, pomocou ktorých vedia pre zákazníkov lepšie prispôsobiť svoje služby a produkty.

Na jeden upozornil aj používateľ @Gunstaxl z Brazílie, ktorý poznamenal, že posledná anketa, ktorej sa zúčastnil obsahovala aj otázky týkajúce sa používania nabíjačky.

Internetový dotazník žiadal od účastníkov vyplniť jednu z viacerých odpovedí na otázku, čo urobili s USB Power Adapterom, ktorý sa nachádzal v balení ich iPhonu. Tu sa nachádzajú možnosti:

  • Daroval som ju členovi rodiny alebo priateľovi
  • Recykloval som ju
  • Stratil som ju
  • Už nefunguje alebo nefunguje správne
  • Mám ju stále doma a používam ju
  • Mam ju mimo domova a používam ju (napr. v práci, v škole, na inom mieste)
  • Stále ju mám ale nepoužívam ju
  • Predal som ju

V súčasnosti ešte nie je úplne jasné, ako to s prítomnosťou nabíjačky v balení iPhonu 12 vo finále dopadne. Nakoľko sa ale Apple pýta to, čo ste mohli vidieť vyššie, môžeme z toho usúdiť, že sa s myšlienkou odstránenia skutočne pohráva.

Ľudia v dnešnej dobe uprednostňujú iné spôsoby nabíjania ako kedysi (aj keď nie všetci). Firma by odstránením adaptéra dokázala urobiť 3 kroky naraz. Stlačila by cenu iPhonu 12 smerom dole, zjednodušila by si logistiku a v neposlednom rade znížila množstvo elektronického odpadu, ktorý sa nachádza na našej planéte.

Je tu veľký predpoklad, že používatelia už vlastnia nabíjačku, ktorú by vedeli zúžitkovať aj pri iPhone 12. Tí, ktorí by chceli ďalšiu, jednoducho by si ju za pár dolárov/eur dokúpili (možno v rámci zvýhodnenej ceny). Apple za týmto účelom vyvíja úplne nový 20W adaptér. Ťažko povedať, ako to dopadne, no bude to veľmi zaujímavé. Očakávame ešte väčšiu kritiku ako v roku 2016, keď z konštrukcie zariadenia zmizol jack.

Apple zisťuje, ako zákazníci používajú nabíjačku pribalenú k iPhonu.
Apple zisťuje, ako zákazníci používajú nabíjačku pribalenú k iPhonu.

zdroj

Prečítajte si tiež  Samsung televízory dostávajú dôležité vylepšenie Apple Music.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.