Tim Cook a o budúcnosti Apple Watch

Generálny riaditeľ spoločnosti Apple, Tim Cook, bol hosťom podcastu pre Outside Online. V rozsiahlej debate hovoril o viacerých produktoch, pričom pomerne intenzívnu časť svojich slov venoval aj hodinkám Apple Watch. Naznačil nám, že v krátkodobom časovom horizonte môžeme očakávať ďalšie zaujímavé inovácie.

Inžinieri vo svojich laboratóriách testujú ohromné funkcie, ktoré nám pomôžu v sledovaní aktivít a zdravia. V tomto bode dodáme, že Apple Watch už dnes ponúkajú sledovanie srdcovej frekvencie, oxymeter, EKG a ďalšie. V poslednej dobe sa šepká aj o schopnosti merania tlaku, detekcie koronavírusu či hladiny cukru v krvi.

- Reklama -

Tim Cook verí, že Apple Watch sú okrem iného aj dobrým motivačným nástrojom. Kruhy v aktivite nás nútia uzatvárať každodenné ciele, vďaka čomu vykonávame pohyb a zlepšujeme celkové zdravie. Je to síce psychologická záležitosť, no evidentne funguje.

Pri tom, ako CEO Apple spomínal širokú škálu zdravotných funkcii uviedol aj zaujímavú myšlienku „Zamyslite sa nad počtom senzorov v moderných automobiloch. Vaše telo je oveľa dôležitejšie než vaše auto“. Aj to je jeden z dôvodov, prečo by ste mali zvážiť nákup Apple Watch.

Len včera ste si mohli na našej stránke prečítať článok, v ktorom sme sa venovali novému dizajnu Apple Watch Series 7. Zaujímavý koncept ich vykreslil v hranatých tvaroch.

Aký je váš názor na toto zariadenie. Príde vám praktické alebo zbytočné? Napíšte nám do komentára.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJiphonehacks
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.