Apple Watch Series 7 a sledovanie hladiny cukru v krvi

Hovorilo sa o tom už niekoľko rokov dozadu, no až teraz to vyzerá nádejne. Tim Cook v minuloročnom rozhovore prezradil, že Apple Watch sa dočkajú revolučných a pokrokových technológií. Pokiaľ sú správy od portálu ETNews pravdivé, dnes už presne vieme, čo tým naznačoval.

Technologický gigant vraj finišuje s prípravou glukomeru, ktorý sa bude nachádzať vo vnútri Apple Watch Series 7. Toto zariadenie Apple predstaví už v septembri 2021 a meranie hladiny cukru v krvi má prebiehať neinvazívnym spôsobom (bez ihly).

V oblasti technológií sa môže jednať o revolučný pokrok, ktorý povýši schopnosti inteligentných hodiniek na úplne inú úroveň. Cukrovkou trpí množstvo ľudí, ktorí o tom nevedia, a Apple Watch Series 7 im môžu ochorenie diagnostikovať a odporučiť návštevu lekára.

Inžinieri v Cupertine sa už teraz zameriavajú na zaistenie stability a spoľahlivosti merania. Z minulosti vieme, že Apple získalo viacero patentov, súvisiacich s technológiou glukomeru pre hodinky Apple Watch.

Samozrejme, táto správa nemusí byť pravdivá, no dávala by zmysel (vzhľadom na viacero súvislostí). Pokiaľ by sa podarilo naplniť Applu to, čo ste si prečítali v texte vyššie, prekonal by všetku konkurenciu. Myslíte si, že je reálne, aby Apple Watch merali hladinu cukru v krvi? Napíšte nám svoj názor do komentára.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -