Už dlhšiu dobu sa špekuluje o tom, čo prinesie ďalšia generácia hodiniek Apple Watch Series 8, ktorá bude predstavená v septembri 2022. Ako totiž býva zvykom, spoločnosť Apple je s inováciami pri tomto zariadení skutočne opatrná.

Podľa známeho analytika Ming-Chi Kua bude tohtoročné predstavenie o niečo zaujímavejšie. Dôvodom je väčšie množstvo vylepšení, ktoré sa do tohto malého wearable produktu dostanú.

Jednou z najväčších noviniek má byť funkcia merania telesnej teploty, ktorú vraj chcela spoločnosť Apple predstaviť už v Apple Watch Series 7. Plány jej ale skomplikovala samotná technológia, ktorá sa ukázala ako problematická.

Problémom bol algoritmus

Apple Watch Series 7Aby sme boli konkrétnejší, prísne požiadavky tohto technologického giganta nespĺňal algoritmus merania telesnej teploty, ktorý firma v uplynulých rokoch vyvíjala. A keďže sa tento problém nepodarilo odstrániť do vtedy, kým zariadenie vstúpilo do skúšobnej výroby, Apple sa radšej rozhodlo technológiu vynechať a počkať s ňou do predstavenia nástupcu.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Hoci sa zakomponovanie teplomeru do Apple Watch môže javiť ako relatívne „jednoduché“ vylepšenie, nie je tomu tak. Teplota našej pokožky sa veľmi rýchlo mení v závislosti od prostredia. No a keďže Apple Watch nedokážu monitorovať teplotu tela za pomoci hardvéru, samotná funkcia je silne závislá od algoritmov, ktoré jej poskytujú výsledky.

Tie by mali byť v Apple Watch Series 8 vyladené do takej miery, že budú skoro 1:1 presné voči klasickým telesným teplomerom. Nechajme sa prekvapiť.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -