Spoločnosť Apple nám už v septembri 2022 predstaví okrem iPhonu 14 aj nové Apple Watch Series 8. O tomto zariadení žiaľ v súčasnosti veľa nevieme, avšak niekoľko únikov sa predsa len dostalo na internet.

V tomto článku sme zozbierali tie najdôležitejšie informácie, ktoré sa týkajú zariadenia a zostavili sme z nich krátky štvorbodový zoznam. Na Apple Watch Series 8 sa snažíme pozrieť čo najviac objektívne a realisticky. Toto od zariadenia môžeme očakávať:

1. Rovnaká veľkosť obrazoviek a drobné zmeny v oblasti dizajnu

Spoločnosť Apple mení veľkosť obrazovky pri svojich hodinkách pomerne zriedkavo. Pôvodné Apple Watch mali až do tretej série 38 mm a 42 mm displej.

Potom nasledovala štvrtá až šiesta séria s veľkosťou 40 mm a 44 mm a len minulý rok sme sa dočkali siedmej série, ktorá ponúka uhlopriečku 41 mm a 45 mm. Od ďalšej zmeny v tomto smere sme teda vzdialený pravdepodobne na niekoľko rokov.

Prečítajte si tiež  Chcete odolnejší pletený Lightning kábel priamo od Apple? Tieto produkty ho ponúkajú

A vzhľadom na to, ako spoločnosť Apple pristupuje k celkovému výzoru Apple Watch v posledných rokoch tiež neočakávame, že by sme sa teraz dočkali zásadnejších dizajnových zmien.

Samozrejme, určitú „revolúciu“ v oblasti tvarov by zrejme uvítalo množstvo používateľov. Pravda je žiaľ ale taká, že Apple Watch Series 8 budú zrejme veľmi podobné ako Apple Watch Series 7. Na strane druhej by sme sa ale mohli dočkať nových prevedení. Šepká sa, že Apple pripravuje špeciálnu a odolnejšiu „Explorer edíciu“ pre používateľov, ktorí toto zariadenie používajú v extrémnych podmienkach.

2. Apple Watch Series 8 dostanú senzory

Zdroj: Apple

Podľa analytika Ming-Chi Kia prinesú Apple Watch Series 8 po dvoch rokoch nový senzor. S týmto tvrdením sa okrem iných stotožňuje aj agentúra Bloomberg a takisto publikácia The News York Times. Ak ale očakávate systém na meranie hladiny cukru v kriv, prípadne krvného tlaku, zrejme vás sklameme.

Prečítajte si tiež  Svoj MacBook Pro M1 som oblial kávou. Čo sa presne pokazilo, kto ho opravil a ako som ušetril stovky eur?

Apple Watch Series 8 by mali obsahovať iba špeciálnu technológiu, ktorá bude schopná merať telesnú teplotu používateľa. Netvrdíme, že ide o zbytočnosť a práve naopak si myslíme, že takéto „vybavenie“ môže byť pre väčšinu ľudí prínosné. Na strane druhej veríme, že väčšina fanúšikov očakáva trochu viac.

Novinkou by tie mohlo byť využitie existujúcich senzorov, ktoré dnes slúžia na detekciu pádu a ich následná aplikácia na prípadné dopravné nehody. S touto funkciou by však nemuseli prísť len Apple Watch Series 8 ale aj operačný systém watchOS 9. Tým pádom by ju podporovali aj staršie verzie hodiniek.

3. Výkonnejší procesor S8

Zdroj: Apple

Po tom, čo spoločnosť Apple v roku 2021 neaktualizovala čip v Apple Watch Series 7 to vyzerá tak, že by sme sa tejto zmeny mohli dočkať u nástupcu. Mark Gurman z agentúry Bloomberg uvádza, že Apple Watch Series 8 dostanú nový procesor S8.

Ten by mal byť jednak vo všetkých smeroch rýchlejší ako predchodca, no takisto by mohol podporovať aj rozsiahlejšie sledovanie aktivity. Dôležitý môže byť aj prvok nízkej spotreby energie. Ako iste viete, práve nedostatočná výdrž je hodinkám Apple Watch často vyčítaná.

4. Lepšie sledovanie spánku 

Apple Watch sledovanie spánkuAj keď Apple Watch už dnes ponúkajú funkcie sledovania spánku, technológia nie je ani zďaleka tak dobrá, ako by sme očakávali a ako nám to ponúkajú niektoré riešenia od vývojárov tretích strán. V roku 2022 by sa to ale mohlo zmeniť.

Prečítajte si tiež  Muž potajomky sledoval polohu svojej priateľky cez Apple Watch. Zatkla ho polícia

Ako uvádza portál The Wall Street Journal, Apple Watch Series 8 budú mať pokročilé funkcie sledovania spánku. Obsahovať by mali aj schopnosti na detekciu pokročilých spánkových vzorcov a spánkového apnoe. V publikácii sa však uvádza, že jednou z výziev pre Apple, pokiaľ ide o rozšírenie možností sledovania spánku, je výdrž batérie. Nechajme sa teda prekvapiť, ako to s týmto vylepšením dopadne.

Do komentára nám napíšte, čo od Apple Watch Series 8 v roku 2022 očakávate vy. Je to nový dizajn, lepšia výdrž batérie alebo práve nové zdravotné senzory? Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -