Apple Watch Ultra disponujú najväčšou obrazovkou, aké kedy Apple vložilo do svojich inteligentných hodiniek. Práve obrazovku prémiových hodiniek trápi otravný problém. Množstvo používateľov sa sťažuje na „želé efekt“, kvôli ktorému je obraz na hodinkách vlnitý a rozmazaný. Jedná sa o podobnú komplikáciu, ktorej musel čeliť iPad mini šiestej generácie v minulom roku.

Prečítajte si tiež  Video: Pozrite sa na teardown Apple Watch Ultra. Toto skrývajú najdrahšie hodinky od Apple

Jelly scrolling (alebo ak chcete želé efekt) nastáva, keď sa jedna časť obrazovky obnovuje pomalšie ako druhá. Výsledkom je nejednotné zobrazenie, ktoré je obzvlášť viditeľné keď používateľ scrolluje obsah na displeji. To následne vytvára efekt rozmazaného a vlnitého obrazu. O tomto probléme ako prvý informoval francúzsky portál iPhoneSoft, ktorý na Twitteri zverejnil video uvedené nižšie.

K tomuto problému sa vyjadril celkom veľký počet používateľov na rôznych fórach ako aj na oficiálnom Apple Supporte. Problém sa zrejme prejavuje najviac vo chvíli, keď prechádzate oznámenia na hodinkách Apple Watch Ultra.

S podobným problémom sa minulý rok stretol iPad Mini 6 od spoločnosti Apple. Gigant z Cupertina v tom čase vydal vyhlásenie, v ktorom uviedol, že toto správanie je pre LCD displeje normálne a nejedná sa o žiadnu výrobnú či softvérovú vadu. Apple však začiatkom tohto roka čelilo hromadnej žalobe pre tento problém, pričom v spise sa uvádzalo, že firma predáva iPad Mini 6 so známou vadou.

Hodinky Apple Watch Ultra majú displej OLED s jasom 2 000 nitov, čo je dvakrát viac ako jas obrazovky hodiniek Apple Watch Series 8. To je v kombinácii s väčším displejom pravdepodobne dôvod, prečo sa efekt želé posúvania prejavuje iba na prémiovej verzii hodiniek a nie v nižších modeloch.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -