Podobne ako v prípade nových iPhonov z modelového radu 14, aj u Apple Watch Ultra sme sa dočkali teardownu zo strany známeho kanála iFixit. Na videu z rozoberania hodiniek Apple Watch Ultra môžeme vidieť ako sa jablková spoločnosť postarala o vnútorné prerozdelenie komponentov. Najväčším prekvapením je baterka, ktorá je v porovnaní s doterajšími modelmi o dosť väčšia.

Prečítajte si tiež  Video: Nové Apple Watch Ultra sú extrémne odolné. Rozbijete ich ťažšie ako stôl

Hoci majú Apple Watch Ultra na zadnom kryte štyri odkryté skrutky na rýchly prístup do vnútra hodiniek, podľa iFixit je oprava zariadenia stále náročná. Po odstránení zadného puzdra sa podľa iFixit okamžite porušilo tesnenie, ktoré prispieva k odolnosti hodiniek Apple Watch Ultra voči vode. Okrem toho si prístup k súčiastkam, ako je batéria alebo čip Taptic Engine vyžaduje náročné odpojenie displeja.

V súlade so správou zo strany Apple tento teardown potvrdzuje, že hodinky Apple Watch Ultra sú vybavené batériou s kapacitou 542 mAh. Tá je až o 76 % väčšia ako batéria v hodinkách Apple Watch Series 8, ktorá má kapacitu 308 mAh. Teardown tiež poskytuje bližší pohľad na výrazne väčší reproduktor hodiniek. Ten podľa recenzií zabezpečuje hlasnejší a zároveň čistejší zvuk pri telefonických hovoroch.

Jedinou nevýhodou Apple Watch Ultra je snáď iba vysoká cena, ktorá je v porovnaní s klasickými Apple Watch Series 8 v podstate dvojnásobná. Za zariadenie na Slovensku zaplatíte 999 €, no na strane druhej to urobíte s tým vedomím, že vám tieto hodinky vydržia pokojne aj niekoľko rokov.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -