Behom posledných týždňov sme vám priniesli množstvo článkov, ktoré približovali, na aké funkcie sa môžeme tešiť v nadchádzajúcej aktualizácii watchOS 8. Spomedzi mnohých zaujímavých vychytávok však vyčnieva jedna, pri ktorej sa divíme, že neprišla už dávno predtým.

Ide o funkciu, ktorá vás upozorní, keď si zabudneme zobrať so sebou svoj iPhone. Integrovaná bude priamo do siete Find My, ktorá združuje lokalizáciu všetkých zariadení pod profilom iCloud účtu.

- Reklama -

Princíp funkcie bude podľa všetkého rovnaký ako pri lokátoroch AirTag. Ak sa s hodinkami na ruke vzdialite od telefónu na určitú vzdialenosť, Apple Watch vás informujú o tom, že ste si iPhone pravdepodobne zabudli.

Apple WatchUpozornenia presne podľa vášho gusta

V niektorých situáciách sa však táto možnosť môže javiť ako nepraktická. Napríklad ak vlastníte LTE model hodiniek (dúfajme, že na Slovensku už čoskoro) a rozhodnete sa pre ranný beh bez mobilu, pravdepodobne nebudete chcieť dostávať žiadne notifikácie. Apple ale myslelo aj na tieto prípady.

V nastaveniach by sme si mali vedieť zvoliť rádius, v ktorom nás Apple Watch upozornia na chýbajúci iPhone a funkciu taktiež úplne vypnúť.

Vďaka tejto vychytávke dostane sieť Find My ešte väčšiu perspektívu do budúcnosti. Apple sa pred časom postaralo o otvorenie rozhrania pre vývojárov tretích strán a my preto budeme mať prehľad aj o polohe predmetov, ktoré nespadajú do ekosystému spoločnosti.

Na ktorú chuťovku z pripravovaného watchOS 8 sa najviac tešíte vy? Nenechajte si ujsť náš prehľad všekých zaujímavostí, ktorých sa v aktualizácii dočkáme.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -