Behom posledných týždňov sme vám priniesli množstvo článkov, ktoré približovali, na aké funkcie sa môžeme tešiť v nadchádzajúcej aktualizácii watchOS 8. Spomedzi mnohých zaujímavých vychytávok však vyčnieva jedna, pri ktorej sa divíme, že neprišla už dávno predtým.

Ide o funkciu, ktorá vás upozorní, keď si zabudneme zobrať so sebou svoj iPhone. Integrovaná bude priamo do siete Find My, ktorá združuje lokalizáciu všetkých zariadení pod profilom iCloud účtu.

Princíp funkcie bude podľa všetkého rovnaký ako pri lokátoroch AirTag. Ak sa s hodinkami na ruke vzdialite od telefónu na určitú vzdialenosť, Apple Watch vás informujú o tom, že ste si iPhone pravdepodobne zabudli.

Apple WatchUpozornenia presne podľa vášho gusta

V niektorých situáciách sa však táto možnosť môže javiť ako nepraktická. Napríklad ak vlastníte LTE model hodiniek (dúfajme, že na Slovensku už čoskoro) a rozhodnete sa pre ranný beh bez mobilu, pravdepodobne nebudete chcieť dostávať žiadne notifikácie. Apple ale myslelo aj na tieto prípady.

V nastaveniach by sme si mali vedieť zvoliť rádius, v ktorom nás Apple Watch upozornia na chýbajúci iPhone a funkciu taktiež úplne vypnúť.

Vďaka tejto vychytávke dostane sieť Find My ešte väčšiu perspektívu do budúcnosti. Apple sa pred časom postaralo o otvorenie rozhrania pre vývojárov tretích strán a my preto budeme mať prehľad aj o polohe predmetov, ktoré nespadajú do ekosystému spoločnosti.

Na ktorú chuťovku z pripravovaného watchOS 8 sa najviac tešíte vy? Nenechajte si ujsť náš prehľad všekých zaujímavostí, ktorých sa v aktualizácii dočkáme.

Prečítajte si tiež  Apple Vision Pro sklame obnovovacou frekvenciou
Môže ťa zaujímať
- Reklama -