Spoločnosť Apple ešte v roku 2018 spôsobila revolúciu v oblasti zdravotných senzorov, keď vybavila Apple Watch Series 4 technológiou EKG. Tá je dnes dostupná skoro po celom svete (niekde jej v tom bránia zákony) a neustále zachraňuje životy.

Prečítajte si tiež  Apple Watch budú sledovať náš pitný režim a stav hydratácie. Apple to má patentované!

Dôkazom je aj sedemdesiatročná žena z americkej Arizony, ktorá vlastní Apple Watch s EKG. Jej meno je Yolie De Leon a podľa článku na portáli 9to5mac sa akurát chystala na prechádzku, keď jej zariadenie oznámilo, že má vysoký a nepravidelný srdcový tep.

EKG zaznamenalo až 174 úderov za minútu 

Apple Watch EKGPred rizikom vzniku krvnej zrazeniny, mozgovej mŕtvice, či dokonca srdcového infarktu ju ochránili moderné technológie, pričom Yolie hneď po výstrahe navštívila svojho doktora. Pred prechádzkou mala srdcový tep na úrovni 174 úderov za minútu, čo je extrémne nebezpečné.

Doktori pacientku okamžite skontrolovali a behom chvíle potvrdili, že zažíva fibriláciu predsiení. Pokiaľ by sa tak nestalo a Yolie by o ničom nevedela (len by sa zrejme cítila zle), mohlo by dôjsť ku zbytočnej tragédii.

Ako sme už uviedli vyššie, funkcia EKG sa nachádza v Apple Watch Series 4, Series 5 a Series 6. Dostupnejší model SE ňou nedisponuje.

Pokiaľ chcete vedieť viac o tom ako funguje, pozrite si nasledujúce video:

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5mac
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.