Vyšetrovatelia v Pensylvánii zverejnili informáciu, že signál z iPadu im pomohol vypátrať muža a jeho dcéru po páde lietadla. Ako uviedla CNN, vyšetrovatelia použili signál z dcérinho iPadu po tom, ako lietadlo z ničoho nič zmizlo.

V oficiálnej správe sa uvádza, že jednomotorová Cessna 150 vzlietla v nedeľu z medzinárodného letiska Wilkes-Barre Scranton v mestečku Pittston v Pensylvánii a „krátko po odlete sa stratila na radaroch“. Pilot a jeho dcéra boli jedinými cestujúcimi, ktorý sa v nej nachádzali.

Po zmiznutí lietadla sa vyšetrovatelia pustili do päťhodinového pátrania, pričom sa najprv zamerali na poslednú známu polohu lietadla. Tento proces však neviedol k žiadnemu úspechu.

Pridajte si Svetapple.sk aj na Instagrame. Každý deň prinášame množstvo zaujímavého obsahu, ktorý je trochu iný než tu na webe.

Po vytipovaní poslednej známej polohy lietadla začali záchranné tímy a približne 30 ďalších ľudí pátrať v lese kde dávali pozor, aby sa príliš nerozdeľovali, keďže bolo večerné šero, zima a sneh.

Pomohol mobilný signál 

Keď záchranári identifikovali totožnosť pilota, skontaktovali sa s jeho manželkou, ktorá čakala na manžela a dcéru na plánovanom mieste pristátia.

Prečítajte si tiež  Apple získalo patenty na nové príslušenstvo pre iPad. Patrí sem aj premietacia klávesnica

Tá im poskytla telefónne číslo manžela, ktoré sa podarilo vystopovať a taktiež zistili, že dcéra vlastní iPad (s mobilným pripojením). Obe zariadenia teda cez sieť vypátrali a keď zistili približné súradnice, ktoré sa zhodovali, automaticky sa na toto miesto vybrali.

Behom krátkej chvíle našli havarované lietadlo v lese spolu s pilotom a dcérou. Obaja utrpeli iba ľahké zranenia. Podľa šerifa bol zázrak, že túto nehodu vôbec prežili. Celú udalosť teraz vyšetruje letecký úrad a tak nie sú k dispozícii žiadne ďalšie podrobnosti.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJCNN
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.