Spoločnosť Apple nedávno získala od amerického úradu pre patenty a ochranné známky patent na nové príslušenstvo pre iPad s podrobnými informáciami o jeho dizajne. Toto špeciálne zariadenie by mohlo obsahovať aj premietaciu klávesnicu.

Podobne ako pri všetkých ostatných patentových prihláškach si Apple nárokuje na všetky možné prevedenia nového dizajnu. Ide o tretí patent, ktorý firma získala na tento vynález, a pridáva 19 nových patentových dodatkov.

Novinka opisuje počítačové zariadenie, ktoré sa podobá na iPad ale líši sa v jednom kľúčovom detaile. Jeho displej je obklopený obvodovým krytom, ktorý sa môže vyklopiť a postaviť na bok. V patente sa uvádza, že všetok výpočtový hardvér vrátane batérií, procesorov a pamäte je skrytý v zariadení (v iPade).

Pridajte si Svetapple.sk aj na Instagrame. Každý deň prinášame množstvo zaujímavého obsahu, ktorý je trochu iný než tu na webe.

Predstavte si to ako notebook „dva v jednom“ od spoločnosti Apple ale bez klávesnice. Niektoré varianty pripomínajú aj DVD prehrávače do áut, ktoré si získali popularitu začiatkom nového tisícročia.

Patent si nárokuje na hardvér, ktorý umožňuje dvom alebo viacerým zariadeniam (iPadu a príslušenstvu) vzájomne komunikovať prostredníctvom elektromagnetických vĺn alebo bezdrôtových protokolov, ako sú Wi-Fi, Bluetooth, Ultra-Wideband atď.

Premietačka v puzdre na iPad

Ako je znázornené na vyššie uvedenej kresbe, patent opisuje klávesnicu na obrázku 14B ako „premietaný obraz“. Tvrdí sa v ňom, že klávesnica by pomocou zabudovaného kapacitného dotykového snímača rozpoznávala gestá typu: potiahnutie, stlačenie, pohyby prstov a iné. Obraz by bol potom premietaný pomocou projektora.

Prečítajte si tiež  Apple získalo patent, vďaka ktorému budú jeho počítače revolučné

Ďalšie prevedenie nového puzdra pre iPad opisuje jednu alebo viacero častí, ktoré možno oddeliť. Ľahko sa tak bude dať podoprieť spodný okraj displeja tak aby tablet stál.

Na inom obrázku je naopak zobrazená ceruzka Apple Pencil, ktorá by sa dala vložiť do šasi rámu tohto puzdra. Posledný variant návrhu sa podrobne venuje rozkladateľnej flexibilnej klávesnici.

Pochopiteľne, tieto nápady sa nemusia stať nikdy realitou. Aspoň však vieme, akými technológiami sa technologický gigant z Cupertina aktuálne zaoberá.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJiPhoneHacks
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.