Na kauzu s nabíjačkou AirPower si určite všetci veľmi dobre spomínate. Revolučná bezdrôtová nabíjačka, ktorú jablková firma predstavila v roku 2017 spolu s iPhonom X napokon nikdy neuzrela svetlo sveta. Pred štyrmi rokmi bol tento projekt zrušený no zdá sa, že Apple aj naďalej pracuje na riešení vlastnej bezdrôtovej nabíjačky. Príslušenstvo AirPower vraj vraj zostáva v dlhodobom pláne spoločnosti.

AirPower možno dostane druhú šancu

Nabíjačka AirPower, ktorá mala byť schopná nabíjať až tri zariadenia naraz bez ohľadu na ich umiestnenie mala byť predstavená ešte v roku 2018. Vzhľadom na vysoko stanovené štandardy a nedostatočné technológie však dala firma od projektu ruky preč.

Bývalý šéf hardvérového inžinierstva spoločnosti Apple, ktorým je Dan Riccio sa však postaral o zaujímavé vyhlásenie. Podľa neho je budúcnosť vo všetkých ohľadoch „bezdrôtová“ a Apple chce byť pritom. Je teda isté, že podobné riešenie, akým mala byť pôvodná AirPower dorazí už onedlho.

AirPower
Zdroj: The Verge

Spoločnosť Apple nikdy neuviedla konkrétny dôvod zrušenia no predpokladá sa, že prekrývajúce sa nabíjacie cievky vo vnútri AirPower viedli k prehrievaniu. Tento jav sa niekoľkokrát potvrdil aj v prípade funkčných prototypov a obdobných zariadení.

Prečítajte si tiež  Tesla predstavila nabíjačku na štýl Airpower za poriadne mastnú sumu

Jedinou nabíjacou podložkou pre viacero zariadení, ktorú predáva spoločnosť Apple, je nabíjačka MagSafe Duo Charger. Tá funguje len s dvoma zariadeniami naraz a má pevné umiestnenie nabíjania. Príchod redizajnovanej nabíjačky AirPower by teda vyplnil miesto nielen v portfóliu Apple, ale aj v celkovej ponuke všetkých popredných technologických hráčov.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -