Na kauzu s nabíjačkou AirPower si určite všetci veľmi dobre spomínate. Revolučná bezdrôtová nabíjačka, ktorú jablková firma predstavila v roku 2017 spolu s iPhonom X napokon nikdy neuzrela svetlo sveta. Zdá sa, že podobného zariadenia sme sa nakoniec dočkali, no nie od spoločnosti Apple. Tesla dnes oznámila uvedenie vlastnej nabíjačky Tesla Wireless Charging Platform.

Qi nabíjačka Tesla
Zdroj: Tesla

Jedná sa o nabíjaciu platformu na báze technológie Qi, ktorá dokáže nabíjať až tri zariadenia naraz. Koncept je trochu podobný zariadeniu AirPower, ktoré chcelo vyrobiť Apple, keďže tri zariadenia možno umiestniť kdekoľvek na nabíjaciu podložku Tesla a každé z nich dostane až 15W energie.

Tesla uvádza, že hranatý dizajn nabíjacej podložky bol inšpirovaný vzhľadom vozidla Cybertruck a je vybavený hliníkovým krytom s povrchom z alcantary a odnímateľným magnetickým stojanom. Ten je možné otočiť a platformu následne použiť na nabíjanie na rovnej ploche alebo pod nastaviteľnýmuhlom.

Qi nabíjačka Tesla
Zdroj: Tesla

Cena nabíjačky však určite nepoteší žiadneho záujemcu. Suma, za ktorú Tesla svoju nabíjačku predáva sa vyšplhala na 300 dolárov. V predaji bude oficiálne až od februára 2023, no predobjednať si ju môžete už teraz na oficiálnej stránke spoločnosti Tesla.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  Vyskúšal som iOS 18 beta: Odporúčam ju nainštalovať?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJTesla
Tomáš Varga
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.