Hoci komunita nadšencov videohier uprednostňuje herné PC a konzoly, mobilné telefóny patria medzi najziskovejšie herné platformy vôbec. S moderným hardvérom v podobe vlajkových lodí je možné vychutnať si špičkový herný zážitok aj na menšej obrazovke, hoci s určitými kompromismi. K skvalitneniu týchto zážitkov dopomáhajú herné ovládače, vďaka ktorým je hranie na smartfónoch oveľa jednoduchšie a zábavnejšie.

Prečítajte si tiež  Xbox prichádza s hernou revolúciou. Hry si zahráš aj bez konzoly, stačí ti k tomu TV aplikácia

Najnovším príspevkom do tohto súdka je gamepad od spoločnosti BackBone, ktorý prichádza v edícii PlayStation. Nový ovládač vznikol v spolupráci so spoločnosťou Sony a je inšpirovaný dizajnom bezdrôtového ovládača DualSense pre PS5. Nechýbajú priehľadné tlačidlá, čierne joysticky a ikonická biela farba.

Ovládač je kompatibilný so všetkými iPhonmi, pričom súčasťou balenia je adaptér pre iPhone 13 Pro a iPhone 13 Pro Max. Používatelia môžu jednoducho zacvaknúť iPhone do ovládača a hrať hry prostredníctvom aplikácie PS Remote Play alebo klasické hry z App Store, Apple Arcade, Xbox Remote Play a ďalších dostupných služieb.

Herný ovládač BackBone PlayStation Remote pre iPhone
Zdroj: PlayBackBone

Negatívom je však suma, ktorú musíte za tento ovládač zaplatiť. Cena gamepadu sa vyšplhala na mastných 99,99 dolárov, čo je aj v porovnaní s originálnym ovládačom DualSense podstatne viac.

Zákazníci, ktorí si zakúpia ovládač Backbone One PlayStation Edition, môžu získať niektoré výhody, napríklad mesačné predplatné služby Apple Arcade zdarma, ak si túto službu ešte nepredplatili, spolu s tromi mesiacmi služby Discord Nitro. Ovládač je dostupný prostredníctvom oficiálnej stránky PlayBackBone.

Prečítajte si tiež  Vyskúšali sme službu Microsoft xCloud. Jedná sa o budúcnosť herného priemyslu?

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -