Už dlhšiu dobu sa hovorí o tom, že spoločnosť Apple uvedie na trh svoj vlastný skladací iPhone. Na základe patentov niet pochýb o tom, že technologický gigant takéto zariadenie skutočne skúma a vyvíja. Ako to bude ale s cenou a uvedením na trhu?

Samozrejme, nakoľko je zariadenie prísne utajené, na verejnosť preniklo len zopár informácií, ktoré v podstate potvrdzujú jeho existenciu – aj keď len niekde v laboratóriách a vývojových centrách spoločnosti Apple.

Na strane druhej nám však nedávno všetko priblížila analytická spoločnosť CCS Insight, ktorá má kontakty v dodávateľských reťazcoch spoločnosti Apple. Jej zistenia boli naozaj zaujímavé.

Kedy príde skladací iPhone na trh? 

Skladací iPhone 2025
Zdroj: yankodesign

Na základe prieskumu CCS Insight sa podarilo zistiť, že prvý skladací iPhone príde na trh najskôr v roku 2025 a aj tu je pravdepodobné, že sa jeho príchod ešte o rok či dva omešká.

Apple teda nebude budovať nový segment zariadení ale vstúpi do teritoriálnych vôd, ktoré už dlhšiu dobu ovláda Samsung či iní výrobcovia. Jeho riešenie skladacieho displeja teda musí byť kvalitné a mimoriadne odolné.

Navyše takýto iPhone bude musieť byť tým najlepším smartfónom, aký kedy cupertinský gigant predstavil. V stávke je tak pomerne veľa.

Cena, z ktorej sa vám zatočí hlava

Skladací iPhone 2025
Zdroj: yankodesign

Aby toho nebolo málo, analytici tiež odhadli, koľko by mohol takýto skladací iPhone stáť. A ako už asi tušíte, Apple sa nechystá predstaviť nič lacné. Cena zariadenia by mala v USA začínať na hranici 2 500 $, takže v Európe zaň zaplatíme pokojne aj 2 700 či 2 800 eur.

Stále však hovoríme len o základnej verzii. Model s najvyšším úložiskom sa môže teoreticky dostať aj cez hranicu 3 000 eur, čo znie pomerne šialene. Platí to však iba do chvíle, kým sa v cenníku spoločnosti Apple nepozrieme na súčasnú vlajkovú loď iPhone 14 Pro Max s 1 TB úložiskom. Apple toto zariadenie predáva za pomerne „mastných“ 2 099 eur.

Ak by bol teda iPhone Fold v základnom prevedení o 600 až 700 eur drahší, pričom zohľadníme aj rok 2025 a nárast inflácie, celé to dáva zmysel. Základ by pri vlajkovej lodi mohol zohľadňovať aspoň 256 GB alebo 512 GB pamäť, čím by Apple aspoň trochu ospravedlnilo vysokú cenu.

Pokiaľ si ale túto čiastku porovnáme s konkurenčným Samusngom, zistíme, že juhokórejský gigant je už dnes úplne inde. Výrobca si totiž za najnovší Samsung Galaxy Z Fold4 pýta 1 799 €, no v zľave ho viete kúpiť aj výrazne lacnejšie. To je v porovnaní s očakávaniami pre skladací iPhone zhruba o polovicu menej.

Prečítajte si tiež  Príchod Apple Watch Pro je skoro istý. Omylom to potvrdilo samotné Apple

Koncept skladacieho iPhonu 

Na záver tu máme sľubovaný video-koncept skladacieho iPhonu, ktorý sa na prvý pohľad inšpiroval dizajnom Samsungu Galaxy Z Fold. O koncept sa postarali tvorcovia z Technizo Concept a ako môžete vidieť sami, verne odzrkadľuje súčasné dizajnové trendy spoločnosti Apple.

Pozrite si video a napíšte nám do komentára, ako sa vám takýto dizajn zariadenia pozdáva. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Na záver len chceme pripomenúť náš SvetApple bazár, v ktorom dnes nájdete viac ako 500 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here