Inteligentné hodinky Apple Watch nie sú iba skvelý fitness tracker, ale aj zariadenie, ktoré nám reálne dokáže zachrániť život v situáciách, kedy to vôbec nečakáme. Ako informuje 9to5mac, nedávno sme boli svedkami ďalších úžasných príbehov, v ktorých hrajú kľúčovú rolu práve tieto hodinky. Dva z nich, ktoré sa dostali na verejnosť v priebehu uplynulých týždňov, sú zaujímavé najmä v tom, že na ne reagoval aj šéf spoločnosti Apple Tim Cook.

Prvý prípad sa odohral v americkom Wichite, v štáte Kansase, kde istý Michael Gallegos vďačí za svoj život Apple Watch a synovi Nickovi, ktorý mu ich daroval. Michael dostal na displej upozornenie na nízku srdcovú frekvenciu, keď jeho hodinky zaznamenali, že klesla pod hranicu 40 úderov za minútu na viac ako 10 minút. Ide o nebezpečný stav.

Vďaka rozšíreným funkciám Apple Watch, ktoré umožňujú aj zdieľanie zdravotných záznamov s dopredu vybratými blízkymi, obdržal toto dôležité upozornenie aj syn Nick. V danej chvíli na nič nečakal a svojho otca zobral rovno na pohotovosť, kde mu lekári odhalili dovtedy nediagnostikované srdcové ochorenie. O tomto príbehu sme vás informovali aj v samostatnom článku.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí. 

Inšpirovaný týmto zážitkom, Nick napísal e-mail generálnemu riaditeľovi spoločnosti Apple Timovi Cookovi, aby sa mu aspoň takouto cestou poďakoval za produkt, ktorý jeho otcovi zachránil život. To, čo už Nick zrejme nečakal bolo, že Cookova odpoveď prišla len o niekoľko hodín neskôr. Vyjadril v nej svoju radosť, že Michael vyhľadal lekársku pomoc a získal potrebnú liečbu.

Tim Cook reagoval aj na druhý e-mail, ktorý mu bol zaslaný 

Druhý príbeh sa odohral opäť v Amerike, no tentokrát v Asheville v Severnej Karolíne, kde istý  61-ročný Christopher Oakely poďakoval Apple a hlavne svojim Apple Watch za to, že mu pomohli vysvetliť jeho zdravotný stav lekárom.

Po tom, čo jedného rána pocítil tlak na hrudi, Christopher sa ponáhľal na pohotovosť, nakoľko vedel, že môže ísť o vážny zdravotný problém. Jeho srdcový rytmus sa však pred príchodom lekára dostal do normálu, takže ho nebolo možné vyšetriť.

V tom okamihu si však Christopher spomenul na inteligentné hodinky Apple Watch, ktoré zaznamenali, že jeho srdce bilo celú noc rýchlosťou až 121-151 úderov za minútu. Akonáhle sa lekári tieto informácie dozvedeli, pacient išiel okamžite na operáciu, ktorá mu s vysokou pravdepodobnosťou zachránila život.

Prečítajte si tiež  Návod: Ako zmeniť ciele aktivity na hodinkách Apple Watch?

Christopher sa rovnako, ako Nick v predošlom príbehu rozhodol napísať Timovi Cookovi a poďakovať sa mu za to, aké výborné produkty firma pod jeho vedením vyrába. Cookova odpoveď bola plná úprimnej vďaky za zdieľanie príbehu a radosti, že Christopher dostal včas potrebnú liečbu.

Samozrejme je otázne, či na tieto správy skutočne odpovedal Tim Cook, alebo jeho asistentka, prípadne člen interného PR, ktorý má komunikáciu šéfa Apple na starosti. Každopádne je pekné, že v Apple myslia aj na takéto detaily a či už správy skutočne písal Tim Cook, alebo nie, veríme, že všetkých príjemcov potešili.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -