Počas uplynulých rokov sme vám priniesli desiatky príbehov, v ktorých sa Apple Watch stali hlavným hrdinom v záchrane života. Do tejto kategórie pribudla ďalšia udalosť, v ktorej zohrávajú jablkové hodinky kľúčovú úlohu.

Apple Watch nedávno zachránili život mužovi, ktorý sa podelili o svoje skúsenosti s týmto geniálnym zariadením. Rodina, ktorej sa tento príbeh týkal naviac napísala list Timovi Cookovi, generálnemu riaditeľovi spoločnosti Apple. V ňom opísali svoje zážitky a situáciu, v rámci ktorej bolo zariadenie tak moc nápomocné. Ako má CEO Apple vo zvyku, na správu rýchlo reagoval.

Apple Watch vás dokážu informovať o vážnych srdcových problémoch

Spomínaný príbeh sa odohral vo Wichite, v štáte Kansas a opisuje Nicka Gallegosa, ktorý daroval Apple Watch svojmu otcovi Michaelovi.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí.

Jedného dňa hodinky upozornili, že Michael má srdcovú frekvenciu nižšiu ako 40 úderov za minútu po dobu viac ako 10 minút. Nick dostal rovnaké upozornenie, pretože používali funkciu zdieľania zdravotných informácií s rodinou.

Apple Watch senzor
Zdroj: SvetApple

Keď Michael spal, Nick dostal upozornenie, že jeho otec má opäť nepravidelný srdcový rytmus. Nick sa obával, že môže ísť o niečo vážne a preto zobral otca na pohotovosť, kde mu zistili srdcové ochorenie, ktoré si vyžadovalo rýchlu implantáciu kardiostimulátora.

Ukázalo sa, že darovanie hodiniek Apple Watch ho takmer určite zachránilo pred smrťou. Podľa lekárov by bez kardiostimulátora a rýchlej zdravotnej pomoci zomrel.

Nick poslal e-mail Timovi Cookovi s opisom tohoto príbehu, pričom Tim do dvoch hodín odpovedal. V reakcii sa mu poďakoval za svoj príbeh a s prianím pevného zdravia pozdravil jeho otca aj celú rodinu.

Prečítajte si tiež  10 užitočných tipov pre vaše Apple Watch

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -