Apple nás nepotešilo s novým, ekologickým balením. Nenájdete v ňom nabíjací adaptér a ani slúchadlá EarPods. No a aj keď má ísť o globálne riešenie, v skutočnosti narazilo vo Francúzsku na problém. Apple má smolu. Pokiaľ tu chce predávať iPhone 12, musí dodať slúchadlá.

iPhone 12 s EarPods iba vo Francúzsku

Technologický gigant uskutočnil celkom radikálny krok. Z balenia všetkých iPhonov odstránil nabíjací adaptér a tak isto slúchadlá EarPods. Ekologické riešenie odbremení našu planétu od množstva plastového a elektronického odpadu. Tak isto sa znížia emisie vynaložené na prepravu.

V princípe ide o globálne riešenie. Kalifornská spoločnosť tu však narazila na problém, ktorý sa nachádza vo Francúzsku. Aj keď z balenia odstránila adaptér, slúchadlá tu musela ponechať. Dôvodom je tamojší zákon. Pokiaľ sa pozriete na stránku Apple.fr tak zistíte, že krabica obsahuje iPhone, USB-C lighnitng kábel a EarPods.

Legislatíva vyžaduje, aby boli všetky smartfóny dodávané s handsfree súpravou, kvôli ochrane detí do 14 rokov pred elektromagnetickým žiarením. Zákon sa odvoláva na fakt, že momentálne nie sú známe riziká, ktoré takéto žiarenie spôsobuje vyvíjajúcemu sA mozgu.

- Reklama -

Pokiaľ by bolo nariadenie porušené, pokuta sa môže vyšplhať až do výšky 75 000€ (pravdepodobne za každé predané zariadenie). No a na záver ešte jedna zaujímavá informácia. Ak by ste si zakúpili nový iPhone vo Francúzsku, zaplatíte zaň o 10€ viac než u nás.

Ťažko povedať, či za to môžu práve spomínané slúchadlá alebo nejaká daň… Každopádne sme svedkami celkom kurióznej situácie, pri ktorej museli v Cupertine ustúpiť.

zdroj

- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here