Apple nás nepotešilo s novým, ekologickým balením. Nenájdete v ňom nabíjací adaptér a ani slúchadlá EarPods. No a aj keď má ísť o globálne riešenie, v skutočnosti narazilo vo Francúzsku na problém. Apple má smolu. Pokiaľ tu chce predávať iPhone 12, musí dodať slúchadlá.

iPhone 12 s EarPods iba vo Francúzsku

Technologický gigant uskutočnil celkom radikálny krok. Z balenia všetkých iPhonov odstránil nabíjací adaptér a tak isto slúchadlá EarPods. Ekologické riešenie odbremení našu planétu od množstva plastového a elektronického odpadu. Tak isto sa znížia emisie vynaložené na prepravu.

V princípe ide o globálne riešenie. Kalifornská spoločnosť tu však narazila na problém, ktorý sa nachádza vo Francúzsku. Aj keď z balenia odstránila adaptér, slúchadlá tu musela ponechať. Dôvodom je tamojší zákon. Pokiaľ sa pozriete na stránku Apple.fr tak zistíte, že krabica obsahuje iPhone, USB-C lighnitng kábel a EarPods.

Legislatíva vyžaduje, aby boli všetky smartfóny dodávané s handsfree súpravou, kvôli ochrane detí do 14 rokov pred elektromagnetickým žiarením. Zákon sa odvoláva na fakt, že momentálne nie sú známe riziká, ktoré takéto žiarenie spôsobuje vyvíjajúcemu sA mozgu.

Pokiaľ by bolo nariadenie porušené, pokuta sa môže vyšplhať až do výšky 75 000€ (pravdepodobne za každé predané zariadenie). No a na záver ešte jedna zaujímavá informácia. Ak by ste si zakúpili nový iPhone vo Francúzsku, zaplatíte zaň o 10€ viac než u nás.

Ťažko povedať, či za to môžu práve spomínané slúchadlá alebo nejaká daň… Každopádne sme svedkami celkom kurióznej situácie, pri ktorej museli v Cupertine ustúpiť.

zdroj

Prečítajte si tiež  Apple práve zverejnilo dátum eventu, na ktorom predstaví iPhone 12
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.