Vo chvíli, keď Apple predstavilo systém MagSafe, v redakcii sme neskrývali nadšenie. Aj keď sa naň tešíme v súvislosti s novým iPhonom 12, mal by fungovať aj pri použití s predošlými generáciami. Ako však preukázali posledné testy, nie je to celkom pravda. Nabíjačka je pomalá “ako slimák”.

Pri iPhone 11 len 0,96W

Nie nerobíme si srandu. Tento údaj bol skutočne nameraný. Kým iPhone 12 ponúka so systémom MagSafe 15W (pri použití 20W adaptéra), iPhone 11 by mal zvládnuť 7,5W, čo je jeho maximálny podporovaný výkon v rámci štandardu Qi.

- Reklama -

YouTube kanál Max Tech to preveril na vlastnej koži a výsledky boli doslova šokujúce. Štandardný iPhone 11 sa pri novom magnetickom systéme nabíjal výkonom len 0,96W.

Hoci spoločnosť Apple odporúča použitie s iPhonom 12, nevylučuje, že MagSafe bude fungovať aj so staršími generáciami. V tomto prípade si ale dovolíme oponovať a tvrdiť, že nefunguje takmer vôbec a v praxi je nepoužiteľný. Nabíjanie prostredníctvom klasického 5W (pomalého) adaptéra je viac ako 5x rýchlejšie!

Aby bol test naozaj objektívny, Max otestoval aj iný model. Predsa len jeho iPhone 11 mohol mať náhodný problém. Ako sa však ukázalo, v zariadení chyba nebola. Na druhý pokus bol preverený iPhone SE, ktorý čerpal iba 1,83W. Áno, je to síce 2x toľko (čo pri iPhone 11), no stále sa jedná o totálne nepoužiteľný údaj.

Pre porovnanie bola do testu zakomponovaná aj lacná bezdrôtová nabíjačka, ktorá poskytla výkon až 8,4W (o 0,9W viac ako by mal iPhone SE podporovať). Značkový výrobok od Mophie nabíjal výkonom 5,55W (teda porovnateľne ako 5W adaptér).

Záver tohto článku bude taký, že pokiaľ ste sa tešili na nabíjanie staršieho iPhonu prostredníctvom MagSafe, nechajte si zájsť chuť. Jedná sa o nepoužiteľné sklamanie. Pokiaľ ale plánujete nákup iPhonu 12, môže ísť o zaujímavú alternatívu. Bezdrôtovú nabíjačku zakúpite za sumu 45€. 20W adaptér (ktorý nie je súčasťou balenia) klesol z 35€ na 25€. Čo na to hovoríte?

zdroj

- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

4 KOMENTÁRE

    • Ahoj, zaujímavé video, díky, že si nám ho poslal. V teste je iPhone 11 Pro, v tom čo sme pozerali mi bol iPhone 11. Každopádne chystáme vlastnú recenziu, kde to preveríme aby sme to mali naozaj z prvej ruky 🙂

  1. “Jedná sa o nepoužiteľné sklamanie” ?
    Asi si chcel napísať nepoužiteľné príslušenstvo/zariadenie.
    Každopádne ten ich uzavretý svet si uzatvárajú aj sami pred sebou a to hranie sa na ekológiu je čistá hlúposť a ide iba i biznis, buď mali telefóny zlacnieť o hodnotu príslušenstva alebo pri tých cenách pro modelov mali dávať MS nabijacku k baleniu. Mali sme doma tri staršie iP (nabíjačky USB->lightning)a teraz mám v košíku príslušenstvo k dvom iP12 (s jedným MagSave káblom) za 210€, pretože ak chcem nabíjať aspoň cez kábel rýchlejšie musím si kúpiť aj nový adaptér pretože staré nabíjačky sú mi na dve veci.

    • Ahoj, uznávam, je to mžono zvláštna veta, no myslel som to presne tak, ako som ju napísal. Som veľmi sklamaný z nefunkčnosti celého systému. Od Apple som v tomto smere očakával viac. Nič sa nedá robiť 🙁

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here