Slúchadlá AirPods sa za niekoľko rokov svojej existencie dočkali poriadneho technologického skoku zo zariadenia, ktorým mnoho ľudí opovrhovalo až po produkt, ktorý je tým najlepším vo svojej kategórii. Spoločnosť Apple postupne pridala radu užitočných funkcií, ako napríklad ANC či priestorový zvuk, ktoré už v dnešnej dobe považujeme za samozrejmosť. Niektoré patenty však ukazujú, že gigant z Cupertina plánuje posunúť svoje slúchadlá ešte o úroveň vyššie.

Spoločnosť Apple je známa tým, že väčšina patentových prihlášok, ktoré podá a podarí sa jej ich získať sa často nedostanú do finálnej podoby, ale zostanú ukryté niekde v archívoch. To však nebráni čínskym výrobcom, ktorí sa často týmito patentami inšpirujú a používajú ich vo svojich vlastných napodobeninách. Nedávno sa objavili falzifikáty slúchadiel AirPods s dotykovým OLED displejom, ktoré sú založené na patentovanom návrhu Apple z roku 2021.

V čínskych obchodoch sa objavili falošné AirPods s displejom 

Tieto napodobeniny, ktoré sa po prvýkrát objavili na sociálnej sieti X (Twitter), majú integrovaný displej priamo v puzdre slúchadiel. Po spustení ponúkajú rôzne funkcie ako reguláciu hluku, vyhľadávanie slúchadiel, nastavenie ekvalizéra a zobrazenie stavu batérie. Je to veľmi efektné a taktiež praktické riešenie, ktoré si vieme predstaviť aj v praxi.

Zobrazený koncept je zrejme odvodený z Apple patentu, ktorý navrhoval zvýšenie funkčnosti puzdra slúchadiel prostredníctvom interaktívneho rozhrania. Zobrazovacia jednotka sa síce do žiadnych súčasných AirPods zatiaľ nedostala, no nie je vylúčené, že sa to v budúcnosti zmení.

Apple v patente popisuje, že puzdro môže slúžiť aj na ovládanie streamovacej služby Apple Music, vrátane prehrávania hudby a nastavenia hlasitosti, čo by zlepšilo interakciu s bezdrôtovými slúchadlami. Nemuseli by ste na to používať dotykové stopky, iPhone alebo hodinky Apple Watch. Prihláška tiež naznačovala, že takéto rozhranie by mohlo odstrániť niektoré problémy s ovládaním slúchadiel.

Keď sme však povedali A, treba povedať aj B a to to, že puzdro s displejom by bolo určite oveľa náročnejšie na spotrebu energie, pravdepodobne by malo vyššiu váhu a v neposlednom rade by bolo aj menej odolné voči pádom, alebo ostrejším predmetom.

Prečítajte si tiež  Inteligentné okuliare, prsteň či AirPods s kamerami. Apple chystá revolučné novinky

Tieto falzifikáty často používajú skutočné sériové čísla Apple a na prvý pohľad sa zdajú byť identické s originálnymi AirPods. V tomto prípade je však ľahké rozoznať, že ide o podvod, keďže Apple neponúka puzdro s obrazovkou. Zvyšujúci sa počet falzifikátov však môže poslúžiť ako impulz pre Apple, vďaka ktorému túto funkciu v budúcnosti zakomponuje do originálnych slúchadiel.

A ešte jedna malá poznámka, aj u nás na Slovensku si môžete kúpiť slúchadlá s displejom, ktoré vyzerajú veľmi podobne, ako AirPods Pro. Konkrétne ide o JBL Tour Pro 2, ktoré sa dostali na trh ešte minulý rok a po kliknutí na tento odkaz ich kúpite za 279 €, čo je rovnaká cena, ako zaplatíte za AirPods Pro 2.

JBL Tour Pro 2
Zdroj: JBL

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -