Slúchadlá AirPods aktuálne poskytujú niekoľko funkcií zameraných na zdravie sluchu a prístupnosť. Ich funkcionalita by sa už čoskoro mala rozšíriť. Apple sa podľa najnovších informácií chystá v operačnom systéme iOS 18 predstaviť nový režim načúvacieho prístroja. Nedočkajú sa ho však všetky modely.

Túto novinku by mali priniesť prémiové AirPods Pro, ktoré však neprejdú žiadnou hardvérovou aktualizáciou. Podľa Marka Gurmana z agentúry Bloomberg získajú AirPods Pro významnú funkciu vďaka systému iOS 18. Slúchadlá budú slúžiť ako načúvací prístroj pre používateľov s postihnutím sluchu.

AirPods Pro dostanú funkciu načúvacieho prístroja

Existujúca funkcia Live Listen, ktorá bola uvedená v rámci systému iOS 12 v roku 2018, umožňuje iPhone používať ako smerový mikrofón, pričom zvuk je prenášaný priamo do AirPods v reálnom čase.

Táto funkcia sa ukázala byť veľmi prospešná a preto ju Apple naďalej rozvíja. V roku 2021 bola do AirPods Pro pridaná funkcia Conversation Boost, ktorá zosilňuje zvuky pred používateľom, aby lepšie počul konverzáciu.

AirPods Pro
Zdroj: Unsplash / Omid Armin (úprava redakcie)

Nová vychytávka by mala tieto schopnosti posunúť na ešte vyššiu úroveň. Okrem zosilnenia hlasu počas konverzácie by sme sa mali dočkať aj ďalších funkcií, ktoré však zatiaľ nie sú známe.

Viac by sme sa mali dozvedieť už v júni, kedy má spoločnosť Apple v pláne predstaviť iOS 18 a ostatné systémy na očakávanej konferencii WWDC 2024.

Prečítajte si tiež  Inteligentné okuliare, prsteň či AirPods s kamerami. Apple chystá revolučné novinky

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -