Spoločnosť Apple sa okrem zaužívaných zariadení často zaoberá aj skúmaním úplne iných druhov produktov, ktoré môže ale nemusí vydať. V poslednom čase sa čoraz viac rozpráva o inteligentnom prsteni, ktorým by mal gigant z Cupertina konkurovať velikánom ako Oura alebo Samsung. Na stole inžinierov z Apple sa však v minulosti objavili aj iné koncepty, ktoré by mohli v budúcnosti uzrieť svetlo sveta.

Tejto téme sa venoval analytik Mark Gurman z agentúry Bloomberg, ktorý svoje postrehy opísal v najnovšom príspevku. Apple sa podľa jeho tvrdení zaoberal vývojom niekoľkých zariadení ako napríklad spomínaným prsteňom, inteligentnými okuliarmi a dokonca aj vylepšenými slúchadlami AirPods so zabudovanými kamerami a senzormi.

Inteligentný prsteň

Podľa nových informácií pred pár rokmi tím dizajnérov spoločnosti Apple navrhol vedúcim zdravotného oddelenia spoločnosti koncept inteligentného prsteňa zameraného na zdravotné a fitnes funkcie.

Prsteň by mohol byť lacnejšou možnosťou produktu, ako sú Apple Watch, ktorý by mohol prenášať údaje o zdraví a fitnes aktivite do spárovaného iPhonu. Súperil by tak s produktmi, ako je Oura Ring a plánovaný Galaxy Ring od Samsungu. V jablkovej komunite sa o tomto produkte hovorí čoraz viac. Uvidíme, či sa nakoniec Apple odhodlá k jeho uvedeniu na trh.

inteligentný prsteň od Apple
Zdroj: Bing AI

Inteligentné okuliare

Už dlhšie sa špekuluje, že Apple chce vydať pokročilé okuliare rozšírenej reality založené na náhlavnej súprave Vision Pro. Analytické predpoklady naznačujú, že spoločnosť uvažuje o vývoji menej náročného páru inteligentných okuliarov, ktoré by súťažili s okuliarmi Ray-Ban Smart Glasses od spoločnosti Meta a okuliarmi Echo Frames od Amazonu.

Apple uvažoval dokonca aj o vytvorení okuliarov, ktoré by fungovali ako náhrada AirPods so zabudovanými reproduktormi, kamerami, senzormi zdravia a funkciami umelej inteligencie.

Toto zariadenie sa momentálne nachádza v štádiu technologického prieskumu v rámci oddelenia hardvérového inžinierstva spoločnosti Apple. Jeho uvedenie je vzhľadom na tento fakt ešte poriadne vzdialené, no určite nie nemožné.

Inteligentné okuliare od Apple
Zdroj: Bing AI

Slúchadlá AirPods s kamerami

Tento nápad je pravdepodobne zo všetkých najbizarnejší, no má svoje odôvodnenie. Podľa Gurmana inžinieri spoločnosti Apple začali minulý rok skúmať možnosti, ako do slúchadiel AirPods integrovať kamery s nízkym rozlíšením.

Ak by sa tieto AirPods niekedy dostali na trh, mohli by ponúkať funkcie umelej inteligencie, ktoré by pomáhali ľuďom v ich každodennom živote. Takýto produkt by tiež mohol predstavovať veľkú pomoc pre používateľov so zrakovým postihnutím, keďže hlasová asistencia by ich upozorňovala na dianie okolo nich.

Slúchadlá AirPods so zabudovanými kamerami
Zdroj: Bing AI

Z vyššie spomínanej trojice zariadení by sme sa s najvyššou pravdepodobnosťou mohli dočkať aspoň inteligentného prsteňa, ktorý by poslúžil ako príjemné osvieženie jablkovej ponuky.

Zatiaľ však nič nenasvedčuje tomu, že príde na trh v blízkej budúcnosti. Ako ale vieme, spoločnosť Apple dokáže prekvapiť a preto uvidíme, čoho sa nakoniec dočkáme.

Prečítajte si tiež  Apple chystá konkurenciu pre Samsung a Oura Ring. Inteligentný prsteň môže prísť čoskoro

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -