Tak ako už býva zvykom, japonský portál MacOtakara prichádza medzi prvými s údajným dizajnom nového iPhonu. Tentokrát sa redaktorom dostala do rúk maketa iPhonu 13 so 6,1″ displejom, ktorého by sme sa mali dočkať v septembri 2021.

Pri priamom porovnaní zariadenia s aktuálnym iPhonom 12 Pro je jasné, že tu došlo k výraznejším zmenám v oblasti výrezu pre Face ID. Novinka z Cupertina by mohla mať notch na výšku rozšírený z 5,30 mm na 5,35 mm a na šírku zúžený z 34,83mm na 26,80mm. To je celkom zásadný rozdiel.

Slúchadlo pre telefonovanie sa má v takomto prípade presunúť bližšie ku hliníkovému/oceľovému rámu, čo je podobné riešenie, akým disponuje Sony Xperia PRO alebo Xperia 5 II. Tak isto sme ho použili aj my v redakcii ešte minulý rok, pri tvorbe konceptu iPhonu 12 Pro Max (už vtedy sa hovorilo o zúženom výreze).

Ako to Apple dosiahne?

K zmenšeniu výrezu dôjde vďaka novým technológiám, materiálom a hlavne presunom komponentov. Zdá sa, že infračervená kamera a senzor svetla sa premiestni z ľavej strany notcha na miesto, kde bolo predtým slúchadlo.

Hoci sa nám takéto riešenie z estetického hľadiska pozdáva menej v porovnaní so zúžením notcha na výšku (po vzore minuloročného úniku), stále sa jedná o dizajn, ktorý je na oko atraktívnejší ako dnešný rozsiahly výrez.

Macotakara na záver dodáva, že zadná kamera nebude v prípade Pro modelov nijakým spôsobom pozmenená. Očakávať máme 3 samostatné objektívy, blesk, mikrofón a samozrejme LiDAR skener.

iPhone 13 alebo iPhone 12S?

Úniky sa objavujú každý deň, pričom ich autori spomínajú rôzne názvy zariadenia. Častejšie sa stretávame s pojmom iPhone 13, avšak z času na čas leakeri hovoria aj o iPhone 12S. Z tohto môžeme usúdiť, že samotné Apple ešte nemá úplne jasno v tom, ako bude zariadenie vo finále nazývať – no v našej redakcii sa prikláňame k „S“-kovému názvu.

Napíšte nám do komentára, čo si o tom myslíte vy.

Prečítajte si tiež  iPhone 16 dostane špeciálnu funkciu, ktorá má slúžiť umelej inteligencii
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacotakara
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.