Notch sa zúži na šírku

O zmenšení výrezu s biometrickými senzormi sa hovorí už približne dva roky, no nikdy to zatiaľ nebolo tak pravdepodobné ako pri iPhone 12S. Špekulácie nedávno podčiarkol aj známy analytik Ming-Chi Kuo (presnosť 76,6%), ktorý vo svojej správe uviedol, že Apple použije nové plastové komponenty, vďaka čomu výrazne zredukuje rozmery notchu.

Existujú dve cesty, akými to firma môže urobiť. Jedna, ktorú očakáva asi väčšina fanúšikov je taká, že sa výrez zúži na šírku. Napovedajú tomu aj uniknuté fotografie krycích skiel pre tohtoročné modely zverejnené redakciou magazínu Macrumors.

Takýto dizajn by bol síce fajn, avšak podľa niektorých leakerov nie je pravdepodobný. Apple bude chcieť dosiahnuť, aby bol notch menej nápadný a nie, aby bol silou mocou menší.

Pokiaľ by sa iba zúžil, zrejme by na celkovej ploche displeja pôsobil ešte výraznejším dojmom ako dnes. Jeho obrysy by osvetľovala väčšia časť OLED panelu, čo by nemuselo byť práve ideálne riešenie.

Notch sa zúži na výšku

Ako uvádza Jon Prosser (presnosť 78,2%), oveľa pravdepodobnejším scenárom bude, že Apple zmenší výrez na výšku. Jeho šírka sa v podstate nezmení, no vizuálne menej zasiahne do displeja, čím akoby viac splynie s vrchnou časťou ohraničujúceho rámu. Táto zmena by nemala mať žiaden vplyv na funkčnosť a využiteľnosť Face ID.

Ak sa na iPhone zvyknete hrať hry, pozerať videá alebo tvoriť obsah, po novom by to malo byť o niečo lepšie, respektíve pohodlnejšie – k dispozícii bude väčšia plocha displeja s menej rušivým elementom v jeho hornej časti. Za nás skvelé riešenie, na ktoré sa veľmi tešíme…

Pozrite si obrázky priložené ku tomuto článku a napíšte nám do komentára, ako si predstavujete tohtoročnú zmenu vy. Budeme radi za všetky vaše postrehy a názory.

Prečítajte si tiež  Face ID sa v MacBooku tak skoro neukáže napriek tomu, že už má preň pripravený výrez
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.