Minulý týždeň sa spoločnosť Apple vytasila s novými počítačmi Mac, po boku ktorých uviedla aj nástupcu čipov z rodiny Apple Silicon. Hoci zariadenia ešte nie sú v predaji, na internete sa objavili prvé výsledky benchmarkov zameraných na grafiku pre čipy Apple M2 Pro a M2 Max, ktoré ponúkajú bližší pohľad na zlepšenie výkonu GPU.

Výsledky s označením Metal Geekbench ukazujú, že M2 Pro s 19-jadrovým GPU a M2 Max s 38-jadrovým GPU v nových MacBookoch Pro ponúkajú približne o 30% vyšší grafický výkon v porovnaní s predchádzajúcou generáciou M1 Pro a M1 Max. Tento údaj sa zhoduje s vyjadrením spoločnosti Apple, o ktoré sa postarala v tlačovej správe k predstaveniu zariadení.

- Reklama -
Čip M2 Pro a M2 Max
Zdroj: Apple

Na svete je však ešte jeden čip z dielne jablkovej firmy, ktorý dosahuje lepšie výsledky. nejedná sa však o žiadny procesor, ktorý by spoločnosť predstavila po boku nových čipov. Je ním Apple Silicon M1 Ultra, ktorý bol uvedený pre Mac Studio minulý rok. Ten je na základe výsledkov približne o 9% rýchlejší ako M2 Max.

Skóre Metal Geekbench pre najvýkonnejšie čipy Apple Silicon

  • M1 Ultra: 94 583
  • M2 Max: 86 805
  • M1 Max: 64 708
  • M2 Pro: 52 691
  • M1 Pro: 39 758
Zdroj: BGR

Výsledky Geekbench tiež odhaľujú, že M2 Pro a M2 Max v nových MacBookoch Pro majú jednojadrové aj viacjadrové skóre okolo 1 900 a 15 000. To znamená, že v porovnaní s predošlou generáciou ponúkajú až o 20% vyšší výkon procesora.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner
Môže ťa zaujímať
- Reklama -