Minulý týždeň sa spoločnosť Apple vytasila s novými počítačmi Mac, po boku ktorých uviedla aj nástupcu čipov z rodiny Apple Silicon. Hoci zariadenia ešte nie sú v predaji, na internete sa objavili prvé výsledky benchmarkov zameraných na grafiku pre čipy Apple M2 Pro a M2 Max, ktoré ponúkajú bližší pohľad na zlepšenie výkonu GPU.

Výsledky s označením Metal Geekbench ukazujú, že M2 Pro s 19-jadrovým GPU a M2 Max s 38-jadrovým GPU v nových MacBookoch Pro ponúkajú približne o 30% vyšší grafický výkon v porovnaní s predchádzajúcou generáciou M1 Pro a M1 Max. Tento údaj sa zhoduje s vyjadrením spoločnosti Apple, o ktoré sa postarala v tlačovej správe k predstaveniu zariadení.

Čip M2 Pro a M2 Max
Zdroj: Apple

Na svete je však ešte jeden čip z dielne jablkovej firmy, ktorý dosahuje lepšie výsledky. nejedná sa však o žiadny procesor, ktorý by spoločnosť predstavila po boku nových čipov. Je ním Apple Silicon M1 Ultra, ktorý bol uvedený pre Mac Studio minulý rok. Ten je na základe výsledkov približne o 9% rýchlejší ako M2 Max.

Skóre Metal Geekbench pre najvýkonnejšie čipy Apple Silicon

  • M1 Ultra: 94 583
  • M2 Max: 86 805
  • M1 Max: 64 708
  • M2 Pro: 52 691
  • M1 Pro: 39 758
Zdroj: BGR

Výsledky Geekbench tiež odhaľujú, že M2 Pro a M2 Max v nových MacBookoch Pro majú jednojadrové aj viacjadrové skóre okolo 1 900 a 15 000. To znamená, že v porovnaní s predošlou generáciou ponúkajú až o 20% vyšší výkon procesora.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner
Prečítajte si tiež  Apple vydáva novú beta verziu macOS Monterey 12.2 pre developerov
Môže ťa zaujímať
- Reklama -